Tato akce již proběhla!

Čestná stuha Hradní stráže pro sokolský prapor / 25.11.2015

Kdy: pátek, 5. prosince 2014
Kde: I. nádvoří Pražského hradu (50°5'23"N, 14°23'54"E)

U příležitosti 96. výročí vzniku Hradní stráže se v pátek 5. prosince 2014 uskuteční slavnostní akt – v 15.00 hod. slavnostně nastoupí jednotky na I. nádvoří Pražského hradu a za účasti čestných hostů bude dekorován historický sokolský praporu ´Čestnou stuhou Hradní stráže´. Prapor, darovaný prezidentem dr. Edvardem Benešem Československé obci sokolské u příležitosti konání X.  všesokolského sletu v roce 1938, bude přinesen sokolskou jednotkou v historických krojích. Velitel Hradní stráže se rozhodl udělit našemu praporu stuhu, aby tak ocenil velmi dobrou spolupráci mezi oběma organizacemi – Hradní stráží a Českou obcí sokolskou, která je postavena na historickém základě, kdy v prvních dnech a týdnech po vzniku samostatné republiky v roce 1918 sokolové zabezpečovali ostrahu a ochranu Pražského hradu.

Tato akce již proběhla!