XVI. všesokolský slet 2018

• Projekt XVI. všesokolský slet 2018

V roce 2018 připravuje Česká obec sokolská, v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu, XVI. všesokolský slet. Pořádání tohoto sletu bylo schváleno usnesením 10. sjezdu ČOS 26. června 2013. Zorganizovat takto rozsáhlou akci vyžaduje velký časový předstih, proto jsou přípravy už nyní v plném proudu a na programu sletu pracují všechny programové útvary ČOS. Slet bude maximálně otevřený. Kromě sokolských účastníků z domova i ze zahraničí se sletu zúčastní řada domácích i zahraničních hostů. V současnosti pracují autorské kolektivy na tvorbě hromadných pohybových skladeb a rozbíhá se i příprava všech dalších částí programu sletu. Slavnostní představení hromadných skladeb se uskutečnilo v listopadu v roce 2016.

Proběhlo výběrové řízení na logo XVI. všesokolského sletu. V soutěži zvítězil návrh sestry Elišky Karešové ze Dvora Králové nad Labem, který uvádíme v záhlaví. Více o logu a o autorce najdete na 5. straně časopise eSokol ze září 2015. Dále bylo rozhodnuto i na tomto sletu používat sletovou znělku, kterou pro XIV. všesokolský slet 2006 složil hudební skladatel Zdeněk Barták.

• Pracovní předvedení hromadných skladeb pro XVI. všesokolský slet

V neděli 27. listopadu 2016 se uskutečnilo předvedení sletových skladeb. Podívejte se na ukázku fotografií.

Podívejte se na fotografie z předvedení skladeb.

První Sletová štafeta 2017 odstartovala ze Slovenska župní přípojkou č. 45!

• Další informace o XVI. všesokolském sletu se dočtete časopise Sokol
  • Duben 2017 - elektronické vydání - rozhovory s autorkami skladeb V Peřině a Princezna republika
  • Březen 2017 - tištěné vydání - rozhovory s autorkami a autory skladeb Děti, to je věc!, Borci, Cirkus; zpráva o konání 1. nácvičných srazů
  •  Únor 2017 - elektronické vydání - rozhovory s autorkami a autorem skladeb Cesta, Spolu, Noty