T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2017, projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s Českou obcí sokolskou / 14.06.2017

Připojujeme se k mezinárodnímu Olympijskému dni největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T‑Mobile Olympijského běhu 2017 v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 50 tisíc běžců. Poběžte s námi!

• ČT sport natáčí několik videí, ve kterých se dozvíte, jak správně a zdravě běhat. První díl byl natočen ve spolupráci s atlety z T. J. Sokol Kolín - atletika. Podívejte se na dobré běžeké tipy.

Oficiálními partnery akce jsou Česká obec sokolská a Česká atletika.

T-Mobile Olympijský běh se bude konat jako součást oslav mezinárodního Olympijského dne na desítkách míst po celé České republice, a to ve středu 21. června 2017. V loňském roce se nám podařilo díky spolupráci s lokálními pořadateli rozběhat přes 50 tisíc lidí. Myšlenka, že uspořádáme největší běžecký den v České republice, se stala realitou a my se už těšíme, jak na ni navážeme v roce letošním.

Protože víme, že máte blízko ke sportování a pořádání sportovních akcí, rádi bychom Vám nabídli možnost pořádání jednoho z běhů Olympijského dne. Staňte se součástí největší jednodenní běžecké akce v České republice, která se navíc bude konat pod záštitou Českého olympijského výboru za účasti významných českých sportovců.

Akce se těší masivní podpoře hlavních mediálních partnerů České televize a Českého rozhlasu, který v jednotný čas, tedy přesně v 18 hodin, odstartuje všechny běhy po celé republice živě v éteru před hlavním zpravodajským blokem.

Věříme, že jste tou správnou kontaktní osobou, která se na nás v případě zájmu obrátí nebo předá náš kontakt odpovědnému kolegovi z Vašeho okolí či sportovního klubu. Jednotlivé závody budou po vzoru minulých dvou ročníků rozděleny do tří kategorií (zlaté, stříbrné, bronzové), ty se budou odlišovat především v kapacitě běhu a šíří servisu pro účastníky. Kategorie bronzové, do které bychom Vás rádi zařadili, najdete v samostatné prezentaci se všemi potřebnými náležitostmi.

Pevně věříme, že se spolu s námi zapojíte do této tradiční akce, která má za cíl nejen rozběhat naši zem, ale také připomenout olympijskou myšlenku a podpořit Českou olympijskou nadaci, na jejíž konto bude věnována část z každého startovného. Doufáme, že Vás naše důvěra povzbudí a motivuje k organizaci vlastního Olympijského běhu. Následně bychom s Vámi rádi navázali aktivní spojení, dohodli se na podrobnostech naší spolupráce a přesnější podobě Vašeho závodu.

Za pořádající agenturu Geometry Global bude Vaší kontaktní osobou Ondřej Kotal, na straně ČOV je pro rok 2017 koordinátorkou projektu Anna Outratová a za Českou obec sokolskou Věra Nosková (vnoskova@sokol.eu, tel.: 257 007 255). Těšíme se na vzájemnou spolupráci na Olympijském běhu 2017.

Kontakt pro pořadatele:

Ondřej Kotal  telefon: 731 154 414 E-mail: chciporadat@olympic.cz

Bronzový závod (stručně): libovolný počet účastníků, lze pořádat mini běžecké závody pro děti, děti startovné zdarma, děti dostanou pamětní list a drobný dárek, hlavní závod jednotný start na výstřel v Radiožurnálu. Startovné 100 Kč včetně DPH (60,- Kč za každého běžce zůstává pořadateli, 20,- Kč putuje na centrální organizaci projektu, 20,- Kč je příspěvek na Olympijskou nadaci). Výsledná čistá odměna pořadateli bude ponížena o 15 % DPH ze startovného. Vyúčtování je formou faktury nebo DPP.

Jak uspořádat bronzový běh (je možná spolupráce sokolských jednot, župní běhy a další varianty v okruhu jednoho místa)

V roce 2017 bronzový běh budou pořádat sokolské jednoty v těchto místech (stav duben 2017):

Praha - Šestajovice, Praha - Satalice, Budyně nad Ohří, Mšené Lázně, KlášterecKlášterec nad Orlicí, Horní Jelení, Kunvald, Kamenice u Jihlavy, Moravské Budějovice, Hluboké Mašůvky, Velká Bystřice.

Běh je přirozený pohyb, je to sport dostupný pro všechny.

Zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie.

Běh je skvělý způsob jak se udržet ve fyzické, ale i psychické kondici a dobré náladě.

V roce 2016 Bronzový běh pořádaly sokolské jednoty:

T. J. Sokol Strážná u Lanškrouna

T. J. Sokol Kunvald, účast 48 běžců

T. J. Sokol Velké Bílovice, účast 50 běžců

T. J. Sokol Horní Jelení, účast 86 běžců

T. J. Sokol Kamenice u Jihlavy, účast 206 běžců, z toho 170 dětí

V Kamenici u Jihlavy se Bronzového běhu zúčastnilo nejvíce dětských běžců z celé ČR. GRATULUJEME!

Děkujeme všem pořadatelům za výbornou prezentaci Sokola.