2017 rok československých legií

Nejúspěšnější sportovci a trenéři České obce sokolské budou vyhlášeni 26. dubna / 19.04.2017

Sportovci České obce sokolské, kteří v loňském roce úspěšně reprezentovali jak Sokol ve vrcholových domácích soutěžích, tak Českou republiku na olympijských hrách, na mistrovstvích Evropy či světa a v dalších mezinárodních soutěžích, budou slavnostně ocenění ve středu 26. dubna 2017 od 16.00 hod. v aule Tyršova domu v Praze. Právě zde budou vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2016. Vyhlášení se koná pod záštitou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

Ceny oceněným sportovcům budou předávat předseda ČOV Jiří Kejval, starostka České obce sokolské Hana Moučková a další osobnosti českého sportovního prostředí. Oceňováni budou sportovci v pěti kategoriích – v individuálních sportech to jsou kategorie mládež do 18 let, kategorie 19–23 let, kategorie dospělí; v kolektivních sportech to jsou kategorie mládež a kategorie dospělí. V samostatné kategorii budou rovněž oceněni nejúspěšnější trenéři.

Mezi nominovanými jsou tito sportovci: olympionici David Jessen – sportovní gymnastika, Alexander Choupenitch – šerm, Kateřina Šafránková – atletika, Jiří Orság – vzpírání, Jaromír Ježek – judo a dále Vlastimil Buben – stolní tenis, Yvette Dohnalová – zápas, Matyáš Džavoronok a Jiří Sedlák – beach volejbal, Lukáš Sláma a Anna Fořtová – akrobatický rokenrol, Štěpán Hampl – atletika, Lucie Jiříková – sportovní gymnastika, Anna Mária Kányai – sportovní gymnastika, David Kopřiva – zápas,Vojtěch Piskoř – zápas, Jakub Rulíšek a Tadeáš Tezzele – beach volejbal, Michal Desenský – atletika, Elizaveta Gerasimenko – judo, Vendula Hluchá – atletika, David Macháček – rychlostní kanoistika, Veronika Szaabóová – olympijský šplh, Vojtěch Včelička – bojové sporty, Pavol Demčák – silový trojboj, Michaela Drabálková – silový trojboj, Vítězslav Horák a Sandra Chudomská – akrobatický rokenrol, Václav Kundera – šerm, Jakub Mašek – krasojízda, Jaromír Musil – judo, Kamila Šabatová – bojové sporty.

Stejnou pozornost jako vyhlašovaní nejúspěšnějších sokolských sportovců si zaslouží i vyhlašování nejúspěšnějších sokolských trenérů. Bez nich by sportovci nikdy nedosáhli tak mimořádných sportovních výkonů. Mezi nominovanými se objeví trenéři vzpírání, stolního tenisu a házené.