Lídři společně:
Sokol spojil síly s ALPINE PRO

18. 04. 2024

Největší spolek vedoucí Čechy k pohybu a společné aktivitě a přední tuzemská firma oblékající národ do sportovního a outdoorového oblečení. Spojení dvou domácích lídrů v daných oblastech je proto přirozené: novým hlavním partnerem České obce sokolské se na následující tři roky stala společnost ALPINE PRO. Nazdar!

Spolupráce odstartuje na nadcházejícím XVII. všesokolském sletu. Oblečení ALPINE PRO hrdě ponesou sletové pořadatelské týmy v Praze i na všech krajských vystoupeních. A to zdaleka není vše. ALPINE PRO oblékne i dobrovolníky. Slet se rozjede v regionech začátkem května oblastními, župními a krajskými vystoupeními a vyvrcholí od 30. června do 5. července v Praze.

"Všesokolský slet je ideálním startem naší spolupráce. Koná se s podtitulem spojuje a v tomto případě spojuje ty, kteří rozumí sportovcům, jsou moderní a jsou tu pro všechny," říká Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, aktuálně pověřený vedením spolku.

Těšit se mohou i všichni sokolové. V mobilní aplikaci Sokol na ně čeká unikátní slevový kód k nákupu v e-shopu i v prodejnách ALPINE PRO. Produkty firmy rozšíří také nabídku sokolského e-shopu.

"Sport a pohyb je pro nás důležitou součástí života. Proto jsme rádi, že se můžeme spojit s Českou obcí sokolskou, která podporuje pohyb napříč všemi generacemi," říká Václav Hrbek, majitel společnosti ALPINE PRO.

Oblečení ALPINE PRO splňuje všechny důležité atributy moderního sokolského milovníka všestranného pohybu – je funkční a krásné zároveň. Kolekce se chystá v českých a sokolských barvách, ponese i vizuály sletu včetně postav od výtvarníka Jaromíra 99.

"Jsem rád, že se nám podařilo toto partnerství dohodnout v rekordně rychlém čase již na tento slet. Zásadně to posune úroveň prezentace naší největší akce a zároveň i kvalitu vybavení organizačního týmu a dobrovolníků,” říká Marek Tesař, člen sletového týmu pro marketing a komunikaci, a dodal, že ALPINE PRO je silná česká značka dlouhodobě podporující olympioniky i paralympiky. “Takže je skvělé, že jsme jako sport pro všechny v této rodině," vyzdvihuje Marek Tesař.

Společnost ALPINE PRO patří mezi rozhodující firmy na českém trhu v oblasti sportovního a outdoorového oblečení, doplňků a obuvi. V současné době je značkou s největší sítí autorizovaných prodejen a franchisových prodejců v oblasti outdoorových aktivit v České republice. Od roku 2009 obléká české olympioniky i paralympiky, mezi které patří i úspěšní sokolové.

Česká obce sokolská je spolek založený před 162 let, který vychází z odkazu Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera. Je lídrem v rozvoji všestranného pohybu, aktivní silou a hybatelem sportovních i kulturních aktivit po celé republice. V minulosti vychoval i olympijské medailisty, například Bedřicha Šupčíka, Aloise Hudce či Alexandera Choupenitche. Aktuálně má přes 160 000 tisíc členů ve více než 1000 tělocvičných jednotách.

Všesokolské slety se konají jednou za šest let a jsou tu už po tři století, první se uskutečnil v roce 1882. Slet je tradice, radost z pohybu a hrdost. Do celého projektu se zapojí až 100 000 účastníků a v Praze jich během sletového týden bude skoro 20 000.