Tyršův dům nabízí ve svém areálu tělocvičny, posluchárny, bazén a ve své historické části Michnova paláce i reprezentační prostory.

Michnův palác

Historický prostor, o kterém se první zmínky objevily už v roce 1579, povýší každou akci na nezapomenutelný zážitek. Je ideálním místem pro slavnostní, kulturní, ale i obchodní akce. Barokní stavba v sobě ukrývá honosné sály pro větší akce a salonky pro komornější setkání. Vstup do Michnova paláce je z ulice Újezd nebo od Kampy z Všehrdovy ulice. V horní části je Mramorový sál a Aula s předsálím, které jsou propojeny slavnostním schodištěm s přízemní částí Michnova paláce. Fotogalerii z akcí si prohlédněte ZDE.

Podívejte se na 3D prohlídku

Sály a salónky Michnova paláce

Kapacita celého Michnova paláce je cca 300 osob. Sál Petřín má kapacitu 30 - 100 osob a jeho rozloha činí 104 m2. Část Čertovka má kapacitu 50 - 150 osob a její rozloha činí 90 m2, salónek č. 1 má 51 m2, salónek č. 2 má 44 m2 a salónek č. 3 má 28 m2. K dispozici je malá kuchyňka (15 m2) s ledničkou a myčkou.

bezbariérový přístup: ANO

Mramorový sál

Historický sál je vhodný pro tiskové konference, menší zasedání či společenská setkání. Kapacita je 25 osob a uspořádání je neměnné. Rozloha sálu činí 94 m2.

elektrické přípojky: ANO
toalety:  v patře (v Tyršově domě)

Aula

Prostor je možné využít ke společenským akcím většího rozsahu, jako například pro zasedání, konference, valné hromady, vernisáže apod. Kapacita je 120 osob při stolové uspořádání, 150 osob při divadelní uspořádání. Rozloha předaulí je 69 m2, rozloha auly činí 153 m2. Aula má vlastní ozvučení.

Tyršův dům

Tyršův dům, sídlo České obce sokolské, leží v jedné z nejstarších a nejpůsobivějších částí Prahy – na Malé Straně, nedaleko Pražského hradu. Nejstarší zmínka o místě dnešního Tyršova domu je z roku 1293. Slavnostní otevření Tyršova domu proběhlo ve dnech 23. a 24. května 1925 za účasti prezidenta T. G. Masaryka a řady členů československé vlády. Tyršův dům dnes nabízí tři posluchárny, pět tělocvičen a bazén. Fotogalerii z akcí si prohlédněte ZDE.

Podívejte se na 3D prohlídku prostor Tyršova domu

Posluchárna 1

Je vhodná k přednáškové činnosti. Okna je možné zatemnit pomocí ruční rolety. Přímo v sále je videoprojekce a tabule.  Kapacita posluchárny činí 80-100 osob, uspořádání je neměnné, stupňovité s lavicemi a židlemi.

boční vstup pro catering: NE

Posluchárna 2

Je vhodná k přednáškové činnosti, pro dětské kroužky, semináře či klubová setkání. Má uspořádání klasické učebny. Okna lze zatemnit elektrickými žaluziemi. Kapacita je 40 - 50 osob. K dispozici je dataprojektor. Je možné ji propojit s posluchárnou č. 3.

toalety: v patře (v Tyršově domě)
boční vstup pro catering: ANO, k dispozici navíc malá kuchyňka

Posluchárna 3

Je vhodná k přednáškové činnosti, pro dětské kroužky, semináře či klubová setkání. Uspořádání klasické učebny. Je možné zatemnění oken žaluziemi. Kapacita posluchárny je 20 - 30 osob. Možnost navýšení kapacity a propojení s posluchárnou č. 2.

toalety: v patře (v Tyršově domě)
boční vstup pro catering: ANO, k dispozici navíc malá kuchyňka

Tělocvična 1

Jedná se o největší tělocvičnu v areálu o rozloze 1142 m2. Nachází se v přízemí hlavní budovy Tyršova domu.

Je vhodná pro sportovní činnost, případně společenské akce. K dispozici je basketbalové a volejbalové hřiště, gymnastické nářadí a další vybavení. Mobilní tribuny mají kapacitu cca 80 diváků. Je možné i využít galerii v patře.

Tělocvična 2

Nachází se v 1. patře hlavní budovy Tyršova domu.

Je vhodná pro sportovní lekce mimo míčových her. Kapacita tělocvičny je cca 30 osob, rozloha činí 130 m2.

Tělocvična 3

Nachází se v přízemí hlavní budovy Tyršova domu.

Je vhodná pro sportovní lekce mimo míčových her. Kapacita tělocvičny je cca 30 osob, rozloha činí 138 m2. V tělocvičně je k dispozici piano pro výuku tanečních lekcí.

Tělocvična 4

Nachází se v přízemí hlavní budovy Tyršova domu před velkou tělocvičnou č. 1.

Je vhodná pro taneční lekce. Kapacita tělocvičny je cca 15 - 20 osob, rozloha činí 90 m2. Má k dispozici ozvučení. Při větších akcích slouží jako nástupový nebo rozcvičovací prostor pro tělocvičnu č. 1.

Tělocvična 5

Nachází se v 1. patře budovy Tyršova domu.

Jedná se o menší sál pro kondiční cvičení či lekce jógy. Kapacita tělocvičny je cca 18 osob, rozloha činí 41,5 m2.

Bazén

Nachází se v suterénu. Vchod je z Všehrdovy ulice přes slavnostní nádvoří (vrátnice č. 2).

Bazén v Tyršově domě vznikl v roce 1925 a je nejstarším fungujícím krytým plaveckým bazénem v Praze. Je dlouhý 25 metrů, má pět drah a hloubku od 1,5 do 2,5 metru, o čistotu vody se stará i nejmodernější filtrační zařízení. Teplota vody je 28° C, teplota vzduchu se pohybuje do 30° C. Bazén má kapacitu 30 osob. Je určen pro plavce, dětí mají povolen přístup pouze v doprovodu dospělé osoby. Více o bazénu a aktuální otvírací dobu pro veřejnost najdete ZDE.