Dva muži v šachu pod Petřínem

Divadlo pod Petřínem Sokol Kampa nastudovalo ke 100. výročí narození Miroslava Horníčka jeho hru Dva muži v šachu. Režie se ujal bratr Bohumil Gondík a v premiéře hry, která se uskuteční 26. listopadu od 19.30 hod. v Divadle Bez Hranic (Křesomyslova 14, Praha 4), diváci uvidí herce, které dobře znají například z představení Naši furianti.

Na Velkou cenu Sokola v akrobatickém rokenrolu přijelo 200 sportovců ze tří zemí

Na 200 sportovců z Česka, Polska a Slovenska přijelo v sobotu 3.11. proběhl do sportovní hale Věry Čáslavské v Černošicích, kde se konal již 21. ročník Velké ceny Sokola v akrobatickém rock and rollu. Velká cena Sokola letos patří mezi osm nejvýznamnějších soutěží ČOS.

Sletový památník a kalendáře na rok 2019 v prodejně v Tyršově domě

Od konce října je v prodeji Sletový památník s názvem "100 let republiky a XVI. všesokolský slet", v první polovině listopadu se také do prodeje dostávají sokolské kalendáře na rok 2019 – stolní a nástěnný – a sletové DVD. Objednat si je zájemci mohou na e-mailu pbendova@sokol.eu nebo na telefonu 257 007 288 nebo 257 007 265.

Uzavření bazénu Tyršova domu z technických důvodů

V neděli 11. listopadu 2018 bude od 14.00 hodin z technických důvodů uzavřen bazén Tyršova domu. Omlouváme se veřejnosti a těšíme se na další plavání pro veřejnost o víkendu 17. a 18. listopadu v obvyklých hodinách.

Vyšlo říjnové vydání časopisu Sokol

Účast České obce sokolské a sokolů na celorepublikových oslavách 100. výročí vzniku Československa, pietní akce v Památný den sokolstva, rekordní účast jednot zapojených do Noci sokoloven, pestré akce projektu Spolu v pohybu, ale také úspěchy sokolských sportovců na mezinárodních kolbištích – to vše a mnohé další zprávy obsahuje říjnové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Památný den sokolstva Významným dnem České republiky? Návrh získává podporu poslanců

Bude Památný den sokolstva zařazen do českého kalendáře jako Významný den České republiky? Rozhodnutí se blíží, v nejbližších měsících bude návrh na tuto legislativní změnu, kterou předložila skupina poslanců v čele s Václavem Klausem ml. (ODS), projednávat Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Oslavy 100 let republiky v Praze zahájí pochod se sokoly, zakončí ohňostroj

Národní oslavy sta let československé státnosti vyvrcholí o víkendu na několika místech v Praze. V sobotu na Václavském náměstí se do nich zapojí i sokolové. Oslavy završí v neděli 28. října ohňostroj, který bude odpálen v 19 hodin, 18 minut.

Předseda Senátu a starostka ČOS ocenili zahraniční sokolské organizace

Zástupci nejvýznamnějších zahraničních sokolských organizací převzali v úterý z rukou předsedy Senátu Milana Štěcha a starostky České obce sokolské ocenění za udržení a propagaci sokolských myšlenek a dobrého jména České republiky.

Rekordní #Be Active Noc sokoloven 2018 - 115 míst, 7600 návštěvníků

Rekordní čísla zaznamenal letošní ročník tradiční Noci sokoloven, letos s přídomkem #Be Active. Akce se konala ve dvou hlavních termínech a zapojilo se do ní 115 sokoloven. Sokolové přivítali celkem 7600 návštěvníků.

Sokolové uctili památku svých hrdinů při Památném dni sokolstva

Na desítkách míst po celé republice uctili v pondělí 8. října sokolové památku tisíců členů sokolského hnutí, kteří přinesli nejvyšší oběti při obraně svobody českého a slovenského národa a demokratických a humanistických ideálů, na nichž byl Sokol založen. Tradičního pietního aktu v Tyršově domě se pak zúčastnily nejvyšší činovníci České obce sokolské a jejich hosté z řad představitelů státu, sportovních a společenských organizací. S pozdravem vystoupil i velvyslanec Slovenska v ČR Peter Weiss.

Všechny aktuality

<<  Duben 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více