Česká obec sokolská

Aktuality ze sokola

Už ve středu budeme znát Sokoly roku 2019, tedy vítěze ankety oceňující nejlepší sokolské počiny loňského roku. Tradiční anketa se letos dočkala zásadní změny a tak pokrývá celou šíři sokolské činnosti, nejen výkonnostní sport jako dříve. Oceněny tak budou nejen výjimečné sportovní úspěchy a výkony, ale i nejlepší cvičitelé či počiny kulturní či vydavatelské.

Zaregistrujte se na internetu a otestujte svou fyzickou kondici. Odznak všestrannosti Českého olympijského výboru nabízí celkem dvanáct disciplín z toho tři sokolské (z připravovaného Sokolského odznaku zdatnosti), a je jen na uživatelích, které z disciplín si vyberou a kolik jich zvládnout. Hodnotu výsledku lze kdykoli přepsat či vymazat.

Zájem o projekt pro rozvoj pohybové gramotnosti předškolních dětí Se Sokolem do života se oproti loňskému roku výrazně navýšil. Do 5. ročníku je přihlášeno na 87 tisíc dětí z celé České republiky. „Zaznamenali jsme nárůst o zhruba dalších 15 tisíc dětí. Zapojeno už je přes 1500 institucí, z toho 1423 je školek. To znamená, že s námi cvičí už více než čtvrtina všech mateřských škol u nás,“ přibližuje aktuální stav Petr Svoboda, náčelník České obce sokolské. Jednu z těchto školek, která má s programem několikaletou zkušenost, vede i patronka projektu, bývalá vicemistryně světa v atletice Kateřina Baďurová-Janků.

Více aktualit

Generální partner