Česká obec sokolská

Aktuality ze sokola

Trvalo několik let, než se sokolům v České Skalici podařilo sehnat peníze na potřebnou rekonstrukci sokolovny. Nakonec se to podařilo a v červnu roku 2020 mohly opravy začít. Šlo o rozsáhlou rekonstrukci, při které se měnila okna, zateplovala fasáda a dělala nová střecha. Hotovo bylo na konci loňského roku.

V připravovaném filmu Poslední závod o Bohumilu Hančovi, Václavu Vrbatovi a Emerichu Rathovi si zahrají i sokolové. Objeví se v něm 15 bratrů ze Sokolské stráže v dobových krojích.

Jsme neustále v kontaktu s mateřskými školami v celém Česku a moc nás těší, že ty, které mohou, cvičení se Sokolíkem Pepíkem nevzdávají a plní i další aktivity z projektu Se Sokolem do života. Pedagogové od nás pro 5. ročník dostali nové metodické materiály, navíc natáčíme i další návodná videa.

Více aktualit

Generální partner