Česká obec sokolská

Aktuality ze sokola

Sokol Červené Janovice chystá sérii pěti virtuálních závodů. Chce tak získat peníze na dokončení rekonstrukce sokolovny. První závod proběhne už v červnu, registrace se spouští 1.6. Jednota věří, že na startovném celkem vybere potřebných sto tisíc korun. Pokud to bude víc, půjdou peníze těm, kteří to potřebují – Záchranné stanici Lipec a Cestě životem bez bariér.

Sokolský online seriál byl jeden z prvních, který se na internetu objevil a podle ohlasů se zdá, že i jeden z nejlepších. Průměrná sledovanost jednoho dílu se dostala přes tři tisíce zhlédnutí. Online cvičení se snaží inspirovat k pohybu, a to nejen v době, kdy platil nouzový stav.

Nejvyšší soud České republiky dal zapravdu České obci sokolské ve sporu s jednou z tělocvičných jednot, která se rozhodla vystoupit z České obce sokolské v rozporu s jejími stanovami. Ve svém rozhodnutí z počátku tohoto měsíce soud přijal dlouhodobou argumentaci vedení ČOS, že tělocvičná jednota, jakožto pobočný spolek nemůže z ČOS vystoupit jiným způsobem, než způsobem upraveným Stanovami ČOS, tedy s jejím souhlasem a za jí stanovených podmínek. Naopak nepotvrdil názor, že zásada dobrovolnosti sdružování v sobě zahrnuje i možnost vystoupení pobočného spolku ze spolku hlavního.

Více aktualit

Generální partner