Reakce České obce sokolské na zavádějící článek na serveru Seznam.cz

Česká obec sokolská se dnes ohradila proti zavádějícímu článku, který vyšel na serveru Seznam.cz pod názvem „Po Peltově kauze nedá stát fotbalovým klubům na údržbu nic, raději nasype sokolům“. Text redaktora Luďka Mádla může budit dojem, že Česká obec sokolská získala výhodu na úkor jiných sportovních subjektů. Česká obec sokolská takové tvrzení důrazně odmítá a už požádala redakci serveru Seznam.cz, aby vyznění článku upravilo.

Pozvánka na tradiční výstup na Blaník 28. října

V den státního svátku, 28. října 2017, se koná tradiční výstup na Blaník. Pořádá ho pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje J. Pokorné Jermanové Sokolská župa Blanická, která na tuto akci zve všechny bratry a sestry, turisty, příznivce přírody, všech sportů a setkávání. Předpokládaný sraz účastníků na vrcholu u rozhledny je v 11.00 hodin.

Sokolové opět obohatí program veletrhu For Toys

Na Výstavišti PVA v Praze Letňanech otevřou ve čtvrtek 19. října své brány veletrhy For Toys, For Babies, For Games. Program tohoto trojlístku veletrhů, obdobně jako při dubnovém veletrhu For Kids, obohatí Česká obec sokolská, která je partnerem doprovodného programu veletrhu For Toys. Díky tomu budou moci návštěvníci veletrhu navštívit nejen veletržní stánek ČOS a přilehlou gymzónu, ale také zhlédnout řadu pódiových vystoupení z různých pražských sokolských jednot, které tak výrazně zpestří letošní veletržní dění.

Starostka ČOS popřála českým musherům mnoho zdaru na blížícím se mistrovství Evropy

Před nadcházejícím mistrovstvím Evropy Evropské canicrossové federace v canicrossu, bikejöringu a scooteru, neboli v individuálních museherských disciplínách (závody psích spřežení) v Itálii se v Tyršově domě v Praze setkali starostka ČOS Hana Moučková a předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový se zástupci českých reprezentantů v tomto sportu.

Sokolské oběti při Památném dni sokolstva uctili předseda Poslanecké sněmovny i ministr kultury

Za přítomnosti představitelů státu a zástupců sportovních a společenských organizací si v neděli 8. října Česká obec sokolská připomenula památku všech členů, kteří ve více než 155leté historii Sokola položili své životy za svobodu a demokracii. Vzpomínkové akce se při příležitosti tohoto dne konaly rovněž v řadě sokolských žup a sokolských tělocvičných jednot.

Dopis starostky ČOS župám k dotačnímu programu MŠMT r. 2017 - Program IV - zpřesnění metodiky

V návaznosti na množící se dotazy ohledně žádostí o státní dotaci MŠMT Proqram lV pro rok 2017 zaslala starostka ČOS Hana Moučková všem sokolským župám dopis, v němž upřesňuje příslušnou část metodického pokynu MŠMT, který se samotného vyhlášení dotačního neinvestičního Programu IV týká ("Vyhlášení dotačního neinvestičního Programu lV. - Údržba a provoz sportovních zařízení na r. 2017").

Předseda Poslanecké sněmovny a ministr kultury uctí památku sokolských obětí

V neděli 8. října si Česká obec sokolská připomene při Památném dni sokolstva památku a odkaz všech sokolů, kteří ve více než 155leté historii Sokola položili své životy za svobodu a demokracii. V tento den se v sídle ČOS, v Tyršově domě v Praze uskuteční pietní akt, jehož se účastní předseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček, místopředseda Senátu PČR Ivo Bárek, ministr kultury Daniel Herman, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, ředitel Vojenského historického ústavu Aleš Knížek a zástupci dalších sportovních a společenských organizací.

Sletová štafeta 2017 zahájila sletový rok

Již potřetí v novodobé historii České obce sokolské se letos uskutečnila Sletová štafeta, která o víkendu 22.–24. září oficiálně zahájila sletový rok a zároveň se stala pozvánkou na XVI. všesokolský slet 2018.

Zářijové vydání časopisu Sokol s novou přílohou

Zářijové vydání časopisu Sokol zachycuje vedle dalšího dění v Sokole významné události z druhé poloviny září – týden akcí projektu Sokol spolu v pohybu, Sletovou štafetu, která odstartovala sletový rok, Noc sokoloven, Tyršův Děčín. Poprvé je součástí časopisu i nová samostatná příloha Sletový magazín.

Všem sokolským župám: Dotační program MŠMT r. 2017 – Program IV. – aktuální informace

V souvislosti se zrušením Programu IV. MŠMT - udržba a provoz sportovních zařízení zaslala starostka ČOS Hana Moučková dopis všem župám s aktuální informací.

Všechny aktuality

<<  Květen 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více