2017 rok československých legií

Přijďte od 18. do 24. září na akce projektu Sokol spolu v pohybu

Sokol spolu v pohybu je celorepublikový týdenní projekt plný aktivit a sportu zaměřený na všechny věkové kategorie. Letošní rok se Sokol spolu v pohybu uskuteční v týdnu od 18. do 24. 9. 2017. Celkem je přihlášeno 92 akcí a odhadovaný počet účastníků je přes 10 500. Najděte si akci ve svém městě nebo jeho okolí a přijďte si zasportovat. Součástí projektu je i Noc sokoloven, která se koná v pátek 22. září 2017.

Ocenění ČOV: Se Sokolem slavilo Olympijský den přes tisíc běžců

Celkem 1095 běžců a běžkyň všech věkových kategoríí oblékl Sokol do dresů a tenisek a postavil na startovní čáru T-Mobile Olympijského běhu. Sokolské jednoty zorganizovaly běhy oslavující Olympijský den, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru, na 16 místech v republice. To bylo zhruba 20 procent všech závodů. Účast ČOS ocenili předseda ČOV Jiří Kejval a generální sekretář ČOV Petr Graclík v dopise, který koncem července zaslali starostce ČOS Haně Moučkové.

Evropský týden sportu se letos uskuteční v týdnu od 23. do 30. září

Letos v září se už potřetí uskuteční Evropský týden sportu. Do Evropského týdne sportu, který organizuje Evropská komise a v Česku ho koordinuje Český olympijský výbor, se může zapojit úplně každý – bez ohledu na věk, bydliště a výkonnost. Letos probíhá od soboty 23. září do soboty 30. září, jeho cílem je vyzvat širokou veřejnost k pohybu po celý rok. Proto k Evropskému týdnu sportu patří heslo #BeActive.

Finále ankety „Který závod první poloviny roku byl pro vás ten NEJ?“

Anketa serveru www.behej.com „Který závod první poloviny roku byl pro vás ten NEJ?“ se blíží do finále. Po semifinálovém kole se do něj dostalo osm běžeckých akcí první poloviny letošního roku – je mezi nimi rovněž T-mobile Olympijský běh v pražské Stromovce. Partnerem T-mobile Olympijského běhu byla i Česká obec sokolská. Finálové hlasování již bylo spuštěno a hlasy je možné posílat do poloviny srpna.

Starostka ČOS po jednání s premiérem: Finance z MŠMT do konce srpna, domluvena také dotace na slet

Finance z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, na které od začátku roku čeká Česká obec sokolská, by měly na účty dorazit během července a srpna. To je nejdůležitější zpráva z jednání starostky ČOS Hany Moučkové a dalších představitelů sportovního prostředí s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem školství Stanislavem Štechem.

Starostka ČOS: branné spolky mají vychovávat k lásce a hrdosti k vlasti

Soustavné posilování vlastenectví, výchova k lásce a hrdosti k vlasti nebo vštěpování morálních hodnot nastupující generaci. To jsou podle starostky České obce sokolské Hany Moučkové klíčové úlohy, které by měly mít budoucí branné spolky. Jejich vznik má umožnit nový zákon, nad jehož záměrem v rámci kulatého stolu v budově Ministerstva obrany ČR v úterý 27. června debatovali zástupci 23 spolků a ministerstev vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a zahraničních věcí. Za Českou obec sokolskou se kulatého stolu zúčastnili starostka ČOS Hana Moučková a náčelník ČOS Petr Svoboda.

Vyšlo červnové vydání časopisu Sokol

V červnu a červenci si připomínáme dvě významná výročí – 135 let od I. všesokolského sletu a 100 let od bitvy u Zborova. Obě tato výročí zaznamenává červnové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo. Vedle toho zve na připravované akce v nejbližším období – na I. slet Sokolské únie Slovenska, zářijové akce projektu Spolu v pohybu ad., informuje o blížící se sletové štafetě a samozřejmě přináší řadu dalších zpráv o dění v České obci sokolské.

Jednání starostky ČOS vedla k poskytnutí mimořádné dotace, jednání pokračují

Již druhý měsíc přetrvává krize financování sportu vyvolaná pozastavením dotačních titulů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, která hrozila vyústit v kolaps, zejména v oblasti sportu pro všechny a především pak ve sportování dětí a mládeže. Situace ve financování sportu je stále velice špatná, ale poslední vývoj naznačuje, že intenzivní jednání, která reprezentanti českého sportovního prostředí – mezi nimi rovněž starostka ČOS Hana Moučková – vedli, dospěla k určitému pokroku.

Letní provoz sokolské prodejny, e-shopu a plaveckého bazénu v Tyršově domě

Od 10. července do 4. září 2017 bude uzavřena sokolská prodejna a e-shop. Plavecký bazén v Tyršově domě bude v měsících červenec a srpen mimo provoz.

Před 135 lety se konal I. všesokolský slet

V neděli 18. června uplyne přesně 135 let od konání I. všesokolského sletu. V roce 1882 slavil Sokol Pražský dvacet let od svého vzniku. Jeho náčelník, doktor Tyrš, se rozhodl oslavit kulatiny vskutku monumentálně hromadným cvičením na Střeleckém ostrově, které vešlo do sokolské historie jako I. všesokolský slet.

Všechny aktuality

<<  Květen 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více