2017 rok československých legií

Aktuality

Se Sokolem slavilo Olympijský den přes tisíc běžců

Celkem 1095 běžců a běžkyň všech věkových kategoríí oblékl Sokol do dresů a tenisek a postavil na startovní čáru T-Mobile Olympijského běhu. Sokolské jednoty zorganizovaly běhy oslavující Olympijský den, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru, na 16 místech v republice. To bylo zhruba 20 procent všech závodů.

Vyšlo červnové vydání časopisu Sokol

V červnu a červenci si připomínáme dvě významná výročí – 135 let od I. všesokolského sletu a 100 let od bitvy u Zborova. Obě tato výročí zaznamenává červnové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo. Vedle toho zve na připravované akce v nejbližším období – na I. slet Sokolské únie Slovenska, zářijové akce projektu Spolu v pohybu ad., informuje o blížící se sletové štafetě a samozřejmě přináší řadu dalších zpráv o dění v České obci sokolské.

Jednání starostky ČOS vedla k poskytnutí mimořádné dotace, jednání pokračují

Již druhý měsíc přetrvává krize financování sportu vyvolaná pozastavením dotačních titulů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, která hrozila vyústit v kolaps, zejména v oblasti sportu pro všechny a především pak ve sportování dětí a mládeže. Situace ve financování sportu je stále velice špatná, ale poslední vývoj naznačuje, že intenzivní jednání, která reprezentanti českého sportovního prostředí – mezi nimi rovněž starostka ČOS Hana Moučková – vedli, dospěla k určitému pokroku.

Letní provoz sokolské prodejny, e-shopu a plaveckého bazénu v Tyršově domě

Od 10. července do 4. září 2017 bude uzavřena sokolská prodejna a e-shop. Plavecký bazén v Tyršově domě bude v měsících červenec a srpen mimo provoz.

Před 135 lety se konal I. všesokolský slet

V neděli 18. června uplyne přesně 135 let od konání I. všesokolského sletu. V roce 1882 slavil Sokol Pražský dvacet let od svého vzniku. Jeho náčelník, doktor Tyrš, se rozhodl oslavit kulatiny vskutku monumentálně hromadným cvičením na Střeleckém ostrově, které vešlo do sokolské historie jako I. všesokolský slet.

Sport vyzývá premiéra a vládu ČR k urychlenému řešení finanční krize

Český olympijský výbor, Česká unie sportu, Česká obec sokolská a celkem 84 zástupců dalších sportovních svazů a spolků společně dopisem vyzvalo vládu ČR a premiéra České republiky Bohuslava Sobotku k urychlenému vyřešení kritických finančních potíží českého sportu. Společné memorandum podepsali zástupci sportovního prostředí na mimořádném setkání v Aule Sokola v Tyršově domě v Praze.

První popisy hromadných pohybových skladeb jsou připravené ke stažení

Popisy hromadných pohybových skladeb Cesta, Cirkus, Noty a Spolu jsou připravené ke stažení pro potřeby cvičitelů.

Vyšlo květnové vydání časopisu Sokol

Pestré a různorodé dění v České obci sokolské v květnu a koncem dubna zachycuje květnové elektronické vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Mezinárodní volejbalový turnaj veteránů letos premiérově v ČR

Mezinárodní volejbalový turnaj veteránů se letos uskuteční premiérově v České republice, a to přímo v Ostravě v termínu od 29.6. do 2.7.2017. Turnaj je pod záštitou Českého volejbalového svazu a je organizován vznikající organizací IVVA – Veteran Volleyball. Nyní máte možnost vytvořit si svůj volejbalový tým a zúčastnit se mezinárodního turnaje veteránů v několika věkových kategoriích.

Stanovisko starostky ČOS k současné situaci ve financování sportu a k jednáním s ministryní školství

Česká obec sokolská je silně znepokojena současnou situací ve financování sportu a usiluje o eliminaci negativních důsledků pozastavení, respektive zdržení jednotlivých programů financování sportu z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a požaduje co nejrychlejší návrat k pravidelnému financování sportu. K tomuto cíli směřuje i řada jednání, které jako starostka České obce sokolské vedu jak v rámci českého sportovního prostředí, tak s ministryní školství.

Všechny aktuality

Kalendář akcí

<<  Květen 2017  >>

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více
Partneři