Starostka ČOS uctila památku padlých parašutistů / 18.06.2019

Jako každým rokem, i letos se před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze, na místě posledního hrdinského odporu sedmi parašutistů z akce Anthropoid, Silver A, Bioscop, Out Distance a Tin, konala pietní akce, jíž se zúčastnila rovněž starostka České obce sokolské Hana Moučková.

V úterý 18. června uplynulo již 77 let od boje československých výsadkářů, kteří se do krypty chrámu uchýlili po odstranění zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zemřeli po několikahodinovém boji s německou přesilou.

Jejich památku uctili položením věnce ministr vnitra Jan Hamáček, místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch, ministr obrany Lubomír Metnar, předseda Poslanecké sněmovny PČR Radek Vondráček, místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura, starostka České obce sokolské Hana Moučková, starostka Prahy 2 a poslankyně Parlamentu České republiky Jana Černochová, generalita a řada dalších zástupců organizací a spolků.