Česká obec sokolská

Už od prvních dnů, kdy se začalo uvažovat o založení ryze českého tělocvičného spolku, který bude mít za cíl zušlechťovat tělo a osobnost člověka, se vědělo, že bez kulturního pozvednutí ducha se hlavní myšlenka bude naplňovat obtížně. Národ bylo třeba kulturně pozvednout, aby se z něj stal národ fyzicky i duševně zdatný, s vlasteneckým cítěním, odolný a pracovitý. Tato myšlenka nezanikla ani v dobách pro Sokol neutěšených a vždy se vzepjala k novému sportovnímu a kulturnímu rozmachu. Cvičení – kultura – společnost: na těchto třech pilířích Sokol dodnes stojí.

Smyslem projektu Do Sokola za kulturou je představit široké veřejnosti Sokol nejen jako tělocvičnou, ale také jako kulturně společenskou organizaci. V rámci České obce sokolské totiž působí celá řada špičkových uměleckých souborů. A kde jinde představit sokolskou kulturu, než v sídle České obce sokolské – Tyršově domě a jeho reprezentačních sálech Michnova paláce.

Srdečně vás zveme do Michnova paláce, kde pro vás každý měsíc připravujeme bohatý program v podání sokolských kulturních těles. Folklor, divadelní představení, koncerty, komponované programy pro děti, literární večery,... Stačí si jen vybrat. 

Přejeme vám příjemné kulturní zážitky.

 

 

Program na jaro a léto 2024:

17. 3. 2024 od 15:30: Děti, jaro už je tu! Pojďme tančit ke sletu!
Zpívánky a tanečky s vílou Jarněnkou. Nebudou chybět ani babičky Jarka a Věrka. Dětský komponovaný program opět připravili členové Divadla pod Petřínem.

Vstupné je 100 Kč, děti zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem programu. 

 

26. 3. 2024 od 19:00: Swingové jaro krásných melodií, prověřených časem
Jarní koncert Pražské swingové formace Modrá Synkopa. 

Vstupné 100 Kč, děti zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu. 

 

26. 5. 2024 od 16:00: Zpěvem ke sletu
Společný koncert Coro di Aula Regia (Praha-Zbraslav), Dětského pěveckého sboru a žáků ZUŠ K. Slavického (Praha-Radotín) a Sboru Klasického gymnázia Modřany.

Vstupné 150 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu.

 

28. 5. 2024 od 19:00: Hudební večer – tradičně na vlnách swingu
Koncert Pražské swingové formace Modrá Synkopa.

Vstupné 100 Kč, děti vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu.

 

4. 6. 2024 od 19:00: Kdo to de k nám?
Hudební program Muziky Vycpálkovci s hostujícím primášem Tomášem Novotným a Komorního ženského pěveckého sboru Bubureza, který vede Miloslava Vítková.

Vstupné 180 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem programu.

 

Vstup pro diváckou veřejnost je hlavní branou přes první nádvoří Tyršova domu z ulice Újezd a vchodem do Michnova paláce. Tramvajová zastávka Hellichova je vzdálena 50 metrů. Pro handicapované osoby je zde volný sjezd ke vchodu do Michnova paláce a pořadatelé velmi rádi a ochotně pomohou při vstupu do sálu.

Další program pro vás připravujeme.

 

 

 

Fotky

Newsletter

Generální partneři

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace