Ve finále Přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti uspěly Milevsko, Příbram, Brno I, Písek a Ořechov / 13.06.2019

Na 165 závodníků a závodnic z 23 sokolských žup o víkendu 8. a 9. června soutěžilo o titul Přeborníka ČOS ve sportovní všestrannosti pro starší žactvo, dorost a dospělé. Vzhledem k velkému zájmu o účast se soutěžilo na třech místech v Praze.

Po sobotním slavnostním zahájení v Tyršově domě se závodníci rozutekli na příslušná sportoviště podle přesných časových rozpisů, kde probíhali jednotlivé disciplíny – sportovní gymnastika a šplh pro mužské složky v Tyršově domě a pro ženské složky v přilehlé Nosticově tělocvičně, atletika na stadionu Na Kotlářce, Praha 6. Všechny tyto disciplíny museli závodníci absolvovat během jednoho dne a v neděli závod ukončili plaváním v bazénu Tyršova domu. Dvoudenní zápolení vyvrcholilo slavnostním vyhlášením výsledků za přítomnosti náčelnice ČOS Lenky Kocmichové, náčelníka ČOS Petra Svobody a ředitele závodu Pavla Strejčka.

Přeborníci a přebornice ČOS ve sportovní všestrannosti za rok 2018/2019:

Žákyně III Martina Koňáková Sokol Milevsko

Žákyně IV Bára Sulanová Sokol Milevsko

Dorostenky Pavla Molíková Sokol Milevsko

Ženy Jaroslava Novotná Sokol Příbram

Žáci III Lukáš Pikula Sokol Ořechov

Žáci IV Omar Dubec Sokol Brno I

Dorostenci Tomáš Pouček Sokol Příbram

Muži Marek Matoška Sokol Písek

Celkové výsledky jsou zveřejněny na facebooku Sportovní všestrannosti nebo ZDE, fotogalerie pak na facebooku České obce sokolské.

Závod ve sportovní všestrannosti je velmi náročný, a tak ne všichni závodníci dospěli do zdárného konce ve všech disciplínách. Letošní Přebor dokončilo 158 Sokolů a všem gratulujeme za jejich odhodlání a všestranné nadání. Největší gratulace ale patří všem výhercům v jednotlivých disciplínách a obrovský obdiv pro přebornice a přeborníky, kteří nakonec kralovali v celkovém součtu bodů. Přebor ve sportovní všestrannosti proběhl v příjemné atmosféře a duchu fair play. Děkujeme za to všem zúčastněným závodníkům, cvičitelům, rozhodčím a organizátorům a v neposlední řadě i divákům, kteří svou podporou doplňovaly sportovní výkony po celý víkend.