Záštita ČOS

V poslední době se na nás obraceli zástupci z řad jednot, oddílů i organizátorů akcí se zájmem o záštitu ČOS či sestry starostky. Rozhodli jsme se proto vytvořit základní pravidla, která by umožnila udělit záštitu nad pořádanou akcí či nad jednotlivcem nebo sportovním oddílem.

vztahuje se na následující akce:

a) mistrovství světa nebo Evropy pořádané v ČR;

b) velké nebo tradiční akce charakteru „sport pro všechny“ s celostátním dopadem;

c) akce na úrovni světových pohárů nebo tradičních velkých mezinárodních závodů;

d) významné kulturní či sportovní akce na celorepublikové či regionální úrovni.

O záštitu může požádat pobočný spolek, tedy sokolská župa či tělocvičná jednota Sokol, pořadatel akce, nebo i samotný člen České obce sokolské a to maximálně 2 x za rok. Celé znění pravidel najdete ZDE. Do samotné žádosti je kromě doby plnění patronátu potřeba vyplnit také další partnery, případně záštity, požadavek na účast zástupce ČOS a vaši představu o jeho roli. V případě požadavku o záštitu nad akcí po vás budeme chtít vědět náplň akce, předpokládaný počet účastníků a diváků a mediální pokrytí akce.

Žádost o patronát zvažte včas, tak abyste ji podali alespoň 2 měsíce před konáním akce či termínem začátku plnění patronátu, aby ji mohla posoudit starostka a Předsednictvo ČOS. Vyplněnou žádost společně s prohlášením zašlete na uvedenou emailovou adresu, kdy se vám po vyjádření Předsednictva ozveme s dalšími informacemi.

Pokud byste měli ohledně záštity jakékoliv dotazy, směřujte je, prosím, na komunikační tým ČOS: mcharvat@sokol.eu