Česká obec sokolská

Ambasador Sokola Filip Langer přestupuje do nejlepší ligy světa - do Švédska
Devatenáctiletá naděje českého florbalu odletí v půlce července i s přítelkyní

21. 04. 2021

To, o čem se dlouho spekulovalo, se stalo skutečností. Jeden z největších talentů českého florbalu - 19ti letý Filip Langer přestupuje z Tatranu Střešovice do FBC Kalmarsund ve Švédsku. Zajímavý je bezesporu fakt, že bude hrát v týmu s nedávno vyhlášeným nejlepším florbalistou světa Kimem Nilssonem.

Český florbalista Filip Langer ve svých 19 letech opouští českou nejvyšší soutěž a z domovského Tatranu Střešovice míří do prestižního prostředí švédské superligy, kde bude oblékat modročerný dres klubu FBC Kalmarsund. Smlouvu podepsal na dvě sezóny.

Filip Langer doposud hájil barvy Tatranu Střešovice, navzdory svému mládí si ale prostředí švédského florbalu už stihl vyzkoušet. To, když na začátku roku 2018, kdy kvůli předpisům české nejvyšší soutěže nemohl vzhledem ke svému mládí hrát, našel azyl v klubu Pixbo Wallenstam. Tehdy odehrál v SSL 13 utkání a zasáhl i do bojů play off. Ve svých 16 letech si následně zahrál i na mistrovství světa 2018, které vyvrcholilo v pražské O2 aréně.

Největšího úspěchu pak Filip dosáhl společně se svými vrstevníky na světovém šampionátu juniorů v roce 2019 v kanadském Halifaxu ziskem titulu mistrů světa. 

Devatenáctiletého českého florbalistu nyní čeká nová výzva. „Mám pocit, že Kalmarsund je nejlepší volbou pro můj florbalový rozvoj. Měl bych dostat velký prostor i důležitou týmovou roli. Sympatický je mi i styl vedení klubu a nastavení práce. Kalmarsund je v SSL krátce, ale už nyní bojuje o nejvyšší příčky, a to s hráči, kteří vybojovali postup,“ říká k nové etapě svého florbalového života Filip Langer.

Klub má od Langera velká očekávání

Kalmarsund má od příchodu Langera velká očekávání a plánuje mu svěřit jeden náročný, ale i atraktivní úkol. „Filip je navzdory svému mládí výrazná osobnost a věřím, že díky jeho práci na hřišti dostane ještě lepší prostor Kim Nilsson,“ říká sportovní ředitel švédského klubu Patrik Klockare Bäck k plánované spolupráci českého talentu s nedávno vyhlášeným nejlepším florbalistou světa. „Sledoval jsem Filipa v průběhu posledních sezón, a když nyní nastal čas udělat další krok v jeho kariéře, tak jsme rádi, že si jako své další působiště vybral právě FBC Kalmarsund,“ dodává Bäck.

Filip Langer_přestup_kouř

Pro Filipa Langera je připraven dres s oblíbeným číslem 29. Devětadvacítku paradoxně vozil Kalmarsund v poslední sezoně jako rezervní dres bez potištěné jmenovky. „Vypadá to jako znamení, jako bychom právě na Filipa čekali,“ usmívá se Patrick Bäck.

V přístavním městě na jihovýchodě Švédska už stopu zanechalo několik českých hráčů. Brankář Jan Binder pomáhal v roce 2017 při postupu Kalmarsundu do SSL, loni odehrál několik zápasů v modročerném dresu Filip Forman, zkušenosti sbíral i Jan Malič. „S českými hráči máme dobrou zkušenost a věříme, že Filip pro nás bude důležitý na cestě k dosažení dalších velkých cílů,“ dodává Patrick Bäck.

Langerův "takeover" instagramu zaujal více než 15 tisíc sledujících

Vzhledem k tomu, že Filip Langer je ambasadorem Sokola, měl nedávno možnost nejen fanouškům florbalu ukázat, jak vypadá den špičkového sportovce. Jeho take over sokolského instagramu zaujal více než 15 tisíc sledujících, kteří si opsali o podrobnější informace k jednotlivým detailům jeho dne.

Řadu z nich zaujala jeho rozcvička i s ohledem na skutečnost, že jej trápí kyčle. V take overu byla však uvedena pouze v "reels" tedy velice zrychleně a proto jsme pak "Langerovu florbalovou rozcvičku" natočili zvlášť. 

K vidění ja na sokolském youtube, který nedávno překročil hranici 2 milionů zhlédnutí:

 Langer ambasadorem i soutěže s PENNY - Hýbeme se hezky česky

Filip Langer souhlasil s tím, že bude jedním z ambasadorů soutěže, kterou připravil nový partner České obce sokolské obchodní řetězec PENNY. Ta má název "Hýbeme se hezky česky" a má za cí podpořit sportovní oddíly mládeže napříč Českou republikou. Vítězové regionálního hlasování dostanou v listopadu 15 tisíc korun, kluby na 2. a 3. místě 5.000. Peníze mohou použít dle své potřeby. Jde o finanční dar společnosti PENNY. Kromě toho obdrží kluby také balíčky výživy a tekutin. Více informací najdete na webu Sokola nebo přímo na stránce soutěže.
Newsletter

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace