Česká obec sokolská

Barbora Malíková opět rekordně
rekord na 800 m padl po 26 letech!

07. 09. 2020

Hvězdná naděje české atletiky, Barbora Malíková ze Sokola Opava, je k nezastavení. Osmnáctiletá atletka zaběhla na mistrovství republiky juniorů v Ostravě český juniorský rekord na 800 metrů. Opavská atletka vyhrála časem 2:03,14 minuty - dosavadní maximum Andrey Šuldesové z roku 1994 překonala o sedm setin.

„Hlavním cílem bylo zlepšit můj osobáček a národní rekord, který byl starý šestadvacet let,“ smála se Malíková. Té se nakonec podařilo plány naplnit, byť podmínky nebyly úplně ideální. „Byl to i závod s psychikou, protože rozběhnout si závod sama se soupeřkami za zády je hodně náročné. Navíc, když jsem je po dvou stech metrech neslyšela,“ prohlásila.

„Tady bylo první kolečko rozběhnuto na 61, ale o to víc jsem se do toho druhého kousla a běžela bez většího tuhnut do cíle,“ líčila běžkyně průběh závodu.

Spokojená byla i její trenérka Jana Gellnerová. „Naším cílem bylo pokořit ten 26 let starý rekord a v sólo závodě se to podařilo. Věřím, že kdyby byla pro Barboru adekvátní soupeřka, tak by byl dosažený čas ještě výraznější,“ naznačila, že je prostor pro další zlepšení mladé atletky.

Malíková se jinak věnuje poloviční trati, na které v roce 2017 získala titul dorostenecké mistryně světa. V srpnu na čtvrtce ovládla i domácí šampionát v Plzni, kde překvapivě porazila favorizovanou česou reprezentantku Ladu Vondrovou a rovněž vylepšila národní juniorský rekord na 51,65 sekundy.

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace