Cvičitelem roku je Petr Sádek
Sokol roku 2020

28. 09. 2021

Petr Sádek je v současné době náčelník T. J. Sokol Lomnice nad Popelkou a sokolské župy Krkonošské-Pecháčkovy, cvičitel I. třídy. I přes opatření, která od března omezovali sokolskou činnost prakticky po celý rok 2020 přicházel stále s novými nápady jak oživit naši činnost, neztratit kontakt s veřejností a nabídnout aktivity pro cvičence i širokou veřejnost i v roce, kdy byly sportoviště víceméně zavřená. Působí v ústředním cvičitelském sboru mladších mužů a dorostenců a v komisi pohybových aktivit s hudbou. Dlouhodobě se snaží o rozvoj sokolských aktivit na úrovni jednoty i župy.

Aktivity roku 2020:

- TYRŠFIT - od prvního dne nouzového stavu přišel s on-line kondičním cvičením, které bylo vysíláno živě. V jarní vlně bylo v době nouzového stavu od 16. března do 17. května odvysíláno více jak 55 dílů, v podzimní vlně od října do Vánoc bylo cvičení vysíláno pravidelně třikrát týdně. Cvičení posloužilo nejen lodnickým cvičencům, ale cvičili nejen sokolové z celé republiky i zahraničí. Vybrané tréninky zpracoval do prosincových Metodických listů.

- Se sokolem do života - pod jeho organizačním vedením byla navázána spolupráce s mateřskými školami a ve spolupráci s OV ČOS realizován v Lomnici nad Popelkou workshop pro mateřské školky

- Sokolský adventní kalendář - v listopadu přišel s myšlenkou realizovat sérii aktivit pro každý den v předvánočním období od 1. do 24. prosince, vznikly úkolové karty na každý den.

- BONDI - v roce 2020 připravil jako jeden z autorů hromadnou skladbu pro projekt SOKOLGYM pro dorostence a muže

- Sokolský běh republiky, T-Mobile Olympijský běh, Sokol spolu v pohybu - organizačně vedl tým cvičitelů a dobrovolných pořadatelů naší jednoty při přípravě a úspěšné realizaci těchto akcí, které se v roce 2020 podařilo zrealizovat.