Česká obec sokolská

Gymnasté ze Sokola Poděbrady závodili
v dračích lodích

27. 09. 2022

V sobotu 10. září 2022 se uskutečnil 10. ročník závodu malých dračích lodí v Hradišťku. Na Labi se proháněly lodě s dětskými i dospělými posádkami. Organizátorem závodu byla ZŠ a MŠ Hradišťko ve spolupráci se smalldragonboats.cz.

Gymnastky a gymnasti z oddílu všestrannosti ze Sokola Poděbrady na chvíli opustili gymnastická nářadí, popadli pádla a sedli do dračí lodi. Závodu se zúčastnila skupina děvčat v kategorii do 15 let. S kormidelníkem Matoušem si tým vybojoval krásné třetí místo. Pro děvčata to byla úplně první zkušenost v takovýchto závodech a už teď se těší na další.

Zastoupení jsme měli i v kategorii mixu dospělých. I přesto, že smíšený tým byl v závodě nováček a v této sestavě jel svůj první závod, nenechal se zastrašit. Hned v první rozjížďce si tým dojel se skvělým časem pro první místo. Po součtu časů se závodníci probojovali do jízdy o stupně vítězů. Finální jízda byla plná napětí a do posledního záběru pádly se nevědělo, jak to dopadlo. Tým gymnastiky s kormidelníkem Martinem nakonec projel cílem na druhém místě.

Autorka: Markéta Stiborová