Gymnastky ze Sokola Hodkovičky
sbírají úspěchy doma i na mezinárodní scéně

10. 08. 2022

Skupina výkonnosti po úvodních pohárových závodech věnovala veškerou pozornost přípravě na oblastní přebory a MČR, kam se kvalifikovaly všechny závodnice. Náš oddíl měl tedy zastoupení ve všech kategoriích mezinárodního programu A i B, což svědčí o vzrůstající úrovni tohoto klubu.

Sérii mistrovských soutěží odstartovaly na konci dubna juniorky a seniorky. Karolína Havlíková získala při premiérovém startu v kategorii seniorek 2 stříbrné medaile a Natália Husovská bronz ve víceboji a mistrovský titul v sestavě s kuželi. V kategorii nadějí mladších a starších „A“ si naše děvčata odvezla celkem 8 cenných kovů, které vybojovaly Sydney Kinder, Tereza Kopecká a Johana Babištová, která se stala mistryní ČR v sestavě s kuželi. V kategoriích „B“ juniorek a nadějí máme celkem 3 medaile a 2 mistrovské tituly vybojovala v nadějích starších Karolína Kotová. Všechna děvčata se probojovala do finálových soutěží.

Vyvrcholením jarní sezóny byly velmi dobré výsledky Karolíny Havlíkové a Natálie Husovské na mezinárodních závodech v Řecku, Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku a především účast Natálie Husovské na ME juniorek jednotlivkyň v Izraeli, kde se představila v sestavě s kužely.

Na počátku července se gymnastky z Hodkoviček zúčastnily velké mezinárodní akce Eurogym ve švýcarském Neuchatelu, kde se představily ve dvou pódiových vystoupeních. Českou republiku reprezentovaly i na Gala, kde zazářily v zajímavé skladbě Cirkus a obdržely od početného publika obrovský aplaus.

Autorka: Monika Hantáková