Kamínkovaná
Sokol Nehvizdy

19. 03. 2021

Kamínkovaná v posledních letech zaplavila celé Česko, ale v Nehvizdech je jedinečná, protože už první cesta kamínků byla dlouhá. Až ze severu Moravy, z potoka, kterému se říká Husí. Začátkem února se zrodil nápad, proběhl “výlov” a pak už to šlo ráz na ráz. Umýt, nastříkat červenou barvou, namalovat bílé ikonky, nalakovat průhledným lakem a třešnička na dortu – roznést po Nehvizdech a Nehvizdkách k potěše všech, protože Sokolská kamínkovaná není omezená věkem a je určena pro všechny obyvatele Nehvizd, malé i velké.

Přesně 1. března, tedy v den, kdy lidé nemohou jít na procházku jinam než ve své obci, jsme spustili hledání. Na rozdíl od klasického kamínkování naše kamínky s tématikou sportu, která je pro Sokol příznačná, zatím putují jenom v městysi Nehvizdy, a to až do 31. března 2021.

zlaté kamínky sokol nehvizdy

Obrázky z kamínků si nehvizdští sokolové a jejich příznivci mohou překreslit do sbírací kartičky, kterou najdou pohodlně na webových stránkách Sokol Nehvizdy a Městyse Nehvizdy, ale také na oficiálních facebookových profilech

https://www.facebook.com/sokolnehvizdy https://www.facebook.com/nehvizdymestys

Kamínky lidé navíc mohou přenášet a uložit na nové místo v městysi tak, aby je mohli nalézt další hledači.

Kamínků je celkem 88 + 8 bonusových. Osmička je zvolena záměrně. Letos v prosinci oslavíme v Nehvizdech osmdesáté výročí operace Anthropoid (pro městys a samozřejmě také TJ Sokol Nehvizdy je to velmi důležitá událost). A k tomuto výročí se vážou čtyři bonusy. Výtvarnice Bára Adamusová namalovala zlaté valounky s motivy seskoku rotmistrů Jana Kubiše a Josefa Gabčíka v Nehvizdech. (Tyto zlaté kamínky budou postupně vkládány do hry každý týden 2ks jako překvapení pro hledače, takže je máme zatím v utajení).

Tuto akci vytvořila přípravná skupina ve složení Renáta a Terka Jarošovy  a Hana a Mára Adamusovi z oddílu Cvičení dětíSokol Nehvizdy. Celá hra vzniká ve spolupráci s Městysem Nehvizdy.