Kolektivem roku je tým cvičitelů ze Sokola Dvůr Králové nad Labem
Sokol roku 2020

29. 09. 2021

Tým cvičitelů Sokola Dvůr Králové nad Labem vymyslel, jak obohatit život v pandemii (nejen dětem) a přitom neporušit nařízení vlády. Povedlo se jim připravit deset Sokolských stezek za zdravím. Nejprve to bylo šest stezek, na kterých účastníci hledali krabičky s pokladem. Prémií pak byla sedmá stezka, bonusová.

Na podzim dále připravili Sokolíkovu pohádkovou stezku určenou především mladším dětem. Za devět dní se na ní vystřídalo kolem 450 osob, zdaleka to nebyly jen děti. Malí i velcí plnili zábavné úkoly na 14 stanovištích. Akce se účastnili jak sokolové, tak široká veřejnost. Ohlasy a e-maily na úspěšnou a zajímavou akci byly veliké.

Následovala Sokolíkova městská stezka. Ta vedla po městě a účastníci hledali odpovědi na otázky podle plánu města. Této akce se neúčastnila jen školní mládež, pro kterou byla především určena, ale i dospělí a rodiny s malými dětmi. Tentokrát se zapojilo kolem 200 účastníků.

Poslední desátá stezka byla připravena o Vánocích jako Sokolíkova vánoční stezka. Šlo o vánoční vycházku s pětadvaceti zastaveníčky, která seznámila účastníky s vánočními zvyky. Na konci cesty třeba zdobili i sokolský vánoční stromeček, ke kterému mohli poutníci přinést něco na přilepšenou zvířátkům. A ve skále na ně čekalo překvapení - osvětlený Betlém. Této stezky se zúčastnilo za sedm dní kolem 400 lidí.

Celkem tedy Sokolské stezky vylákaly k procházkám v přírodě více než tisíc lidí z Královédvorska a okolí. Tým cvičitelů tak dokázal zpříjemnit život za nouzového stavu mnoha lidem. V době, kdy se nekonaly žádné jiné akce, vítali lidé toto zpestření s velkým nadšením. Tento tým by si ocenění určitě zasloužil!