Milovická Beachvolejbalová Liga
Má za sebou první ročník

07. 10. 2021

Během dlouhých zimních a hlavně covidových měsíců v roce 2021, se milovičtí sokolové rozhodli rozhýbat beach volejbalovou komunitu v Milovicích a okolí a založili „Milovickou Beachvolejbalovou Ligu – MBL“. Jedná se o ligu smíšených dvojic (povolen je taky čistě ženský tým), kde jsou jednotlivé týmy rozděleny do skupin dle výkonosti. Účel byl jasný, zapojit co nevíce hráčů z Milovic a okolí, potkat nové soupeře a podpořit areály v Milovicích a okolí.

Hned do prvního ročníku se přihlásilo 15 týmů převážně z Milovic, ale taky z Brandýsa a Nymburku. MBL se hraje, pro beach volejbal netradičně, na tři vítězné sety, kde každý set je důležitý, protože znamená bod či dva i při prohře. Skupiny jsou ideálně pětičlenné, kde první dva postupují o skupinu výše a poslední dva sestupují dolů. Toto zajišťuje dostatečnou obměnu týmů. Organizátoři MBL na začátku každé „sezóny" dodají rozpis pro každou skupinu a týmy si určí čas a místo zápasu. Platí pravidlo, že v rozpisu domácí tým, zahajuje vyjednávaní o čase a místě zápasu. Po odehrání zápasu, zapíše většinou vítězný tým, výsledek zápasu do sdíleného dokumentu, kde zároveň může každý sledovat, jak si vedou ostatní v jednotlivých skupinách.

Na odehrání jedné „sezóny“ mají týmy obyčejně jeden měsíc. Je celkem jedno, kdy odehrajete vaše zápasy, ideálně je samozřejmě pravidelné rozložení, např. 1 zápas týdně, ale pokud víte, že jste na dvoutýdenní dovolené tak stačí dát vědět ostatním a není problém odehrát všechny zápasy během jednoho týdne. Tato časová flexibilita se jeví jako velká výhoda pro časově zaneprázdněné hráče. Během prvního ročníku MBL jsme stihli odehrát celkem tři kola (82 zápasů), kde to úplně první bylo kvalifikační a zajistilo rozřazení týmů do skupin, další dvě kola už byly ligové a týmy si tak připisovaly body do tabulky.

Celkový vítězem prvního ročníku se stal tým z Brandýsa nad Labem "Majtíci" (na fotce), kteří poznali hořkost porážky jen v jednom zápase s celkových 12 zápasů a ztratili jen 7 setů a zaslouženě tak slaví historicky první titul v Milovické Beachvolejbalové Lize.

Milovická Beachvolejbalová Liga - vítězové

Pro rok 2021 je MBL u konce, ale už se těšíme na další ročník a popř. zimní „soustředění“ v halách v Praze. Pokud máte zájem se zapojit do tohoto projektu tak sledujte stránky sokolmilovice.cz/mbl, kde najdete podrobná pravidla, veškeré kontakty a také nejnovější informace o MBL.

Více informací o MBL najdete ZDE

Text: Přemysl Lazecký