Česká obec sokolská

Omezení pro sportovní aktivity
od 3. prosince 2020

01. 12. 2020

Vláda ČR na jednání v pondělí 30. listopadu schválila konkrétní podobu pravidel pro dílčí rozvolnění protiepidemických opatření s platností od čtvrtka 3. prosince. Změny v krizových opatřeních souvisejí s přechodem České republiky do režimu 3. stupně protiepidemického systému PES.

"Mám obrovskou radost, že konečně bude možné naší hlavní činnost znovu nastartovat. Přesto apeluji na všechny organizátory, aby přistupovali k obnovení činnosti velmi zodpovědně s ohledem na zdravotní a epidemiologická rizika. Mysleme na to, že každý může přispět ke zlepšení, ale i ke zhoršení epidemilogické situace, a že omezení se mohou v nejhorším případě zase vracet," uvedla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Pro amatérské sportovní aktivity vyplývají z vládního nařízení následující omezení:

Vnitřní prostory:

• vždy nutné roušky (s výjimkou profesionálních sportovců)
  • maximálně 10 osob (rodiče + dítě = 2 osoby), včetně trenérů a dalších osob zajišťujících chod sportoviště (platí i pro případ amatérských sportovních soutěží) a zároveň 1 osoba na 15 metrů čtverečních plochy
  • při fitness aktivitách navíc nutný minimální rozestup 2 metry, zákaz fyzické interakce,
  • pouze individuální sporty
  • při tréninku maximálně na jedné ploše jeden tým i skupina dlouhodobě se společně připravujících sportovců (max 10 osob)

Venkovní prostory:

• bez roušek
  • max 50 osob, vždy maximálně 2 hrací týmy/skupiny
  • soutěže bez přítomnosti diváků

Plné znění a seznam opatření týkajících se sportu naleznete v Matici opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ZDE. Opatření dotýkající se dalších oblastní najdete ZDE.

Matice sport

Generální partner