Pozemní hokejisté Sokola Kbely
skončili na MČR na 2. místě

04. 03. 2022

Sezóna 2020/2021 byla nejen pro náš sport výrazným způsobem ochuzená, a to jak o venkovní sportovní soutěže, ale i halová sezóna byla zcela vypuštěná. Jsme sport dvou sezón – na podzim a na jaře hrajeme venku, pod širým nebem, v zimě se pak stěhujeme do tělocvičen, kde hrajeme halovou variantu. Vzhledem k tomu, že jsme letos mohli využít naplno novou sportovní halu ve Kbelích, která nám výrazným způsobem obohatila naší tréninkovou přípravu, těšili jsme se na halovou sezónu o to více.

Ta začala již v listopadu 2021 hokejovým kempem v hale ve Kbelích, který jsme jako oddíl Sokol Kbely pořádali za podpory Českého svazu pozemního hokeje, a kde jsme naše hráče doslova nastartovali. Zejména nejpočetnější skupina mladších žáků si z halového kempu vzala maximálně informací, které jsme pak při tréninkových jednotkách upevňovali, rozšiřovali a v základní části halové soutěže (Pražský přebor) jsme si pak vedli nadmíru dobře.

Dokázali jsme porazit favorita soutěže Mnichovice a proti lídru soutěže Hradci Králové jsme uhráli velice nadějný a vyrovnaný zápas. Byl to také náš jediný přemožitel. Ostatní duely jsme buď vyhráli, nebo v nervy drásající hře uhráli remízu. Ač jsme měli v plánu být s Hradcem Králové v bodovém kontaktu, nepodařilo se.

V Pražském přeboru jsme tedy v kategorii mladší žáci skončili druzí a vybojovali jsme si možnost hrát celorepublikové finále, kam postupovaly první dva týmy z Pražského přeboru (Hradec Králové, TJ Sokol Kbely), a jeden z oblastní soutěže Čechy-venkov. Vzhledem k tomu, že kluby hrající oblastní soutěž jsou zejména ze západu Čech, bylo umožněno Hradci Králové zúčastnit se Pražského přeboru. Ve finále jsme se tedy střetli opět s Hradcem a vítězem z Čech, TJ Plzní-Liticemi.

Musíme konstatovat, že rozhodčí pískali finálový duel skutečně dobře, nicméně některá jejich rozhodnutí naše hráče v zápase s Hradcem Králové frustrovala natolik, že se nám hra tříštila. Ačkoliv jsme si vytvářeli šance a možnosti skórovat, ruce i nohy nám postupem času těžkly a nešlo nám to tak, jak by mělo. Důkazem byla série třech trestných rohu po sobě jdoucích, kde jsme nebyli schopni proměnit ani jeden, a to dávalo sílu soupeři. My jsme věděli, že jsme schopní soupeře porazit, že ho máme nastudovaného, ale vlastní nervozitou jsme umožnili soupeři využít šance a prohráli jsme 0:4. Hra však výsledku rozhodně neodpovídala, Hradec si tentokrát výhru se štěstím zasloužil, ale i tak je naše kluky potřeba pochválit za velkou bojovnost.

Ve druhém finálovém duelu jsme se střetli s Liticemi. Jsou šikovní, bojovní, otevřeli skóre, ale v konečném výsledku nám výhra 6:2 zajistila druhé místo v celorepublikovém finále, protože Hradec Litice porazil 8:0.

Ukončili jsme velice těžkou halovou soutěž, kterou výrazným způsobem ovlivnila covidová karanténa několika týmů, jež prohrály kontumačně. Je tedy možné, že by vše bylo jiné, pokud by se hrálo bez karanténních opatření. Navíc kromě druhého místa jsme jako oddíl získali ještě jedno individuální ocenění: jako nejlepší střelec základní části soutěže byl vyhlášen kbelský útočník Richard Hrazdíra s 22 góly. Ve finále ještě přidal další 3, takže se na jeho kontě uhnízdilo 25 branek!

Ve všech zápasech jsme se snažili dávat šanci všem hráčům bez rozdílu herních dovedností nebo zkušeností, a i když na některých hráčích byla vidět absence na trénincích, nebo na hokejovém kempu, který nám pomohl k velkému startu a na úspěchu má skutečně velký podíl, je naší snahou držet se základní filosofie vychovávat hráče pro budoucnost klubu. Je pro nás důležité, aby se i v takto těžkých zápasech zapojili ti slabší, získali zkušenosti, což se nám v budoucnu jistě vrátí. Příslibem je rovněž skutečnost, že 7 kluků ze 12 hráčů jsou žáci nedaleké Základní školy Albrechtická, se kterou oddíl úzce spolupracuje a má v ní nejen široké mládežnické podhoubí, ale i zázemí. Navíc hlavní trenér zde učí tělesnou výchovu, což je rovněž i velký úspěch kbelské školy.

Moc děkujeme rodičům za podporu kluků a také několika hráčům z týmu přípravky, kteří si zahráli jeden zápas v době, kdy jsme měli marodku nejpočetnější. Na jaře nás čeká dohrávka venkovní soutěže, kde se rovněž pohybujeme na medailových pozicích a doufáme, že se nám úspěch podaří nejen zopakovat, ale být ještě lepší. Po mimořádném úspěchu mladších žákyň, které získaly zlato jak v halové, tak i ve venkovní soutěži před třemi lety, by to byl další úspěch kbelského sokolského pozemního hokeje.