Projekt Se Sokolem do života
udržuje dobrou náladu ve školkách

15. 01. 2021

Jsme neustále v kontaktu s mateřskými školami v celém Česku a moc nás těší, že ty, které mohou, cvičení se Sokolíkem Pepíkem nevzdávají a plní i další aktivity z projektu Se Sokolem do života. Pedagogové od nás pro 5. ročník dostali nové metodické materiály, navíc natáčíme i další návodná videa.

Sokolík Pepík udržuje dobrou náladu ve školkách. "Máme zpětnou vazbu, že tam, kde to jde, školky opravdu program plní. Přece jen je rozdělený do celého roku a pedagogové se snaží, aby dětem na konci něco nechybělo. Máme z toho radost," říká Alžběta Kujanová, koordinátorka projektu.

Česká spořitelna

„Generálním partnerem projektu Se Sokolem do života bude i v roce 2021 Česká spořitelna. Vážíme si toho, že máme v tak těžké době tak silného spojence,“ říká Michal Charvát, manažer komunikace ČOS.

Letošní školní rok je pro projekt zlomový. Začalo se o něm víc mluvit v médiích i na sociálních sítích. "Neustále mě přitom překvapuje a nabíjí nadšení všech pedagogů a cvičitelů, kteří jsou do projektu zapojeni. Ze všech koutů republiky k nám přicházejí pozitivní reakce," říká Alžběta.

ssdž

Ten je určen pro děti od tří do šesti let, ale celý tým, který má projekt na starosti už přemýšlí o rozvoji pohybové gramotnosti pro dvouleté děti. Věříme, že se Sokolíkem Pepíkem bude cvičit ještě víc dětí než teď – v aktuálním ročníku je jich přes 90 tisíc z bezmála 1700 subjektů.

Pokud se chcete dozvědět o projektu Se Sokolem do života víc, podívejte se na www.sesokolemdozivota.cz