Říčanští sokolové darovali 9 litrů krve
většinou šlo o prvodárce

04. 11. 2021

V úterý 2. listopadu se v Říčanech kolemjdoucím naskytl neobvyklý pohled. Před sokolovnou stojí zaparkovaná armádní sanitka a výjev doprovází čilý pohyb zdravotníků následovaný mnoha příchody a odchody místních všeho věku. Že by další natáčecí den filmového štábu, co obsadil sokolovnu letos v říjnu? Kdepak, místní sokolové se po vzoru Tyršova domu vrhli do hromadného darování krve a to ke 125. výročí založení jednoty.

Transfúzní tým jsme si, stejně jako pražští bratři a sestry, vypůjčili z Ústřední vojenské nemocnice a na personálu bylo vidět, že se jim v prostorné tělocvičně dobře pracovalo. Profesionálně a rychle dokázali naše dárce odbavit během dvou hodin. Bylo také příjemné ukázat říčanský Sokol a jeho prostory v nezvyklém světle. Dárci si po odběru přišli doplnit cukry do běžně nepřístupné cvičitelské klubovny, kde seniorky, které se s ohledem na věk nemohly přímo zapojit, projevily svou dobročinnost alespoň napečením sladkého občerstvení.

Sokol Říčany - darování krve

Je třeba přiznat, že s definitivním počtem dárců zahýbala podzimní vlna nachlazení, která na poslední chvíli vyřadila čtvrtinu přihlášených. I přesto se podařilo vybrat od 20 schválených dárců rovných 9 litrů krve. Velká část našich dárců byli prvodárci a my jsme se jim snažili toto poprvé zpříjemnit, aby se na odběry i příště těšili a brali je jako svého druhu společenskou benefiční událost. Doufáme, že se nám na jaře podaří akci zopakovat s ještě lepším výsledkem.

Sokol Říčany darování krve

Text: Lucie Lacinová