Česká obec sokolská

Sokolové na hromadném odběru
Darovali 28 litrů krve

16. 02. 2023

Už popáté sokolové uspořádali hromadný odběr krve. Oslavili tak 161. výročí od svého založení a udělali prospěšnou věc. Do Michnova paláce v Praze dorazili zástupci z minimálně 15 jednot, mezi nimi i několik prvodárců. Celkem darovalo 61 lidí skoro 28 litrů krve.

Laskavost. Jedna ze sokolských hodnot dnes byla naplněna bezezbytku. Všichni ti, kdo dnes darovali krev, možná zachránili život. Během hromadného odběru panovala velmi příjemná atmosféra, tentokrát se dokonce hrálo i na klavír.

„Jsem dojatá z toho, co tady vidím. Sokolská kapka krve má velký smysl a věřím, že příště přijdou další prvodárci, na které se projekt zaměřuje. Musím ale poděkovat úplně všem, kteří dnes vydrželi možná trochu toho nepohodlí a dorazili za námi,“ říká Hana Moučková, starostka ČOS. 

Tímto odběrem zároveň odstartoval už 9. ročník Sokolské kapky krve. Za tu dobu přes 1 600 sokolů darovalo 1 800 litrů nejcennější tekutiny. Zatímco dlouholetým lídrem celého projektu je Sokol Komárov, hromadné odběry jsou doménou Sokola Spořilov. Pravidelně na ně chodí 15 členů. 

„Utvořilo se takové zdravé jádro, které chodí pravidelně. My to máme vždy spojené s výletem, po odběru se vydáme do Prahy a já ostatním udělám komentovanou prohlídku. Vždycky to má velký ohlas,“ říká Klára Kunčíková, náčelnice Sokola Spořilov, která dala skupinku sester a bratrů dohromady. 

K hromadným odběrům se přidávají i jednoty mimo Prahu. Koncem února, konkrétně 28., vyrazí darovat krev sokolové z Jihlavy. Domluvte se i ve vaší jednotě a vyrazte společně udělat dobrou věc! 

 

Děkujeme všem, kdo dnes přišli a díky za skvěle odvedenou práci patří týmu z Oddělení hematologie a krevní transfuze ÚVN Praha

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace