Sokolové v Mladé Boleslavi
uctili 8. 10. památku padlých sester a bratrů

12. 10. 2023

V sokolovně v Mladé Boleslavi se již tradičně sešli na Památný den sokolstva krojovaní sokolové, cvičenci mladoboleslavské jednoty a krojovaní legionáři. Společně tak uctili památku padlých sokolek a sokolů, kteří v boji za demokracii a samostatnost naší republiky zaplatili cenu nejvyšší.

Po pietním aktu zazněla státní hymna a sokolský pochod Lví silou. S památným dnem je spojen večer sokolských světel – lodička, svíčka a vlaječky ČOS. Jedna zapálená svíčka za jednu zemřelou sestru nebo bratra ze Sokola. Symbolicky se v Mladé Boleslavi pouští loďky ve fontáně na Výstavišti u "mladoboleslavské sochy svobody". V úplném závěru jsme pak šli na střechu sokolovny, podívat se na krásné výhledy osvícené Bolky. V tento památný den také jezdily po městě autobusy MHD s vlaječkami Sokola.

Památný den sokolstva připadá na 8. října a od roku 2019 je z rozhodnutí Vlády České republiky významným dnem.

Text: Samuel Bažo

Foto: Petr Linhart