Sokolové v Příbrami překvapili zdravotníky
Olympionikům dnešní doby napekli 30 krabic pochutin

02. 04. 2021

Situace okolo koronaviru neumožňuje organizovat aktivity, na které jsou členové Sokola zvyklí. V Příbrami si organizátoři populárního Memoriálu Bedřicha Šupčíka řekli, že když jsou jejich členky a příznivkyně zvyklé v březnu péct, nenechají si tradici pokazit. Místo šplhavcům občerstvení zamířilo olympionikům dnešní doby - zdravotníkům.

Velké překvapení čekalo tento týden na personál Oblastní nemocnice Příbram. Sokolové z T. J. Sokol Příbram jim na vrátnici nechali velké množství dortových krabic plných sladkých i slaných pochutin. Odhadem bylo předáno 20 velkých dortových krabic sladkostí a 10 menších krabic slaných dobrot. Ty navíc polepily vlastní grafikou „SOKOLOVE DĚKUJÍ“

resize_SOKOLOVE děkují_Sokol Příbram

Proč se sestry z T. J. Sokol Příbram rozhodly v březnu péct tolik dobrot? Protože jsou na to v tomto období zvyklé! Běžně nepečou pro zdravotníky, ale pro pokračovatele prvního olympijského vítěze - Sokola Bedřicha Šupčíka (1924, Paříž), který zvítězil ve šplhu na laně bez přírazu. Každoročně je v Příbrami jeho memoriál, jehož účastníky i organizátory sestry sokolky zásobují. „Právě jejich pohoštění nemalou měrou přispívá k úžasné atmosféře závodu, kterého se obvykle účastní okolo 65 šplhavců,“ dodává Janíková.

„Vzhledem k tomu, že zatím nevíme kdy a za jakých podmínek se jeho 27. ročník bude konat napekly jsme tentokrát pro olympioniky dnešní doby. Tedy zdravotníky. DĚKUJEME za jejich práci,“ dodává Jana Janíková. To, že se v Příbrami nevzdávají naděje na uspořádání dalšího ročníku Memoriálu Bedřicha Šupčíka dosvědčuje i fakt, že loni, se šplhavci do Příbrami sjeli v náhradním termínu - 19. září, zda tomu tak bude i letos, ukáže čas.

Překvapení i pro zdravotníky

Janíková zdůrazňuje, že i pro vedení Oblastní nemocnice byl dárek od sokolů překvapením. „Předání nebylo konzultováno s vedením nemocnice, pouze jsme vše předali do vrátnice a zástupci jednotlivých oddělení si krabice přišli vyzvednout, extra jsme pak ještě vezli zásilku na záchranku,“ říká jedna z organizátorek memoriálu Jana Janíková. Podle ní se do pečení zapojilo zhruba 25 sester. „Pekly sladké (věnečky, koláčky, rohlíčky), ale i slané pečivo (bác, tyčinky z listového těsta, rohlíčky plněné šunkou nebo sýrem, dokonce i nadívanou sekanou),“ vypočítává sestra Janíková.