Sokolové z Babic nad Svitavou pomáhají s online výukou
Předali už 29 počítačů

04. 11. 2020

Vzhledem k tomu, že máme opět zavřené školy a nikdo nevíme, kdy se přesně znovu otevřou, musely tak děti znovu zasednout k počítačům a začít se vzdělávat na dálku. Ne každé dítě má ovšem to štěstí, že doma mají rodiče volný počítač nebo tablet. Proto se Sokol Babice nad Svitavou rozhodl okamžitě jednat a děti v tom nenechat.

"Po vyhlášení nouzového stavu a povinné online distanční výuky jsme v Sokole zjistili, že někteří „mali Sokolíci“ nemají doma volný počítač, na kterém by se mohli výuky zúčastnit. Protože jsme měli možnost zajistit z korporátní sféry vyřazené, ale plně funkční počítače, neváhali jsme a tuto možnost jsme využili," říká Daniel Podola, jednatel Sokola Babice nad Svitavou.

počítače 4

Jednota oslovila občany z Babic nad Svitavou, místní základní školu a také některé starosty a ředitele základních škol v okolních obcích s možností darování počítače dětem pro možnost účasti na online výuce. Nabídku počítačů zveřejnili na sociálních sítích, kde se akce setkala s velice kladnou odezvou.

"V rámci příspěvků a kontaktů na sociálních sítích jsme se připojili i k projektu Nory Fridrichové a její sbírky na notebooky a počítače pro ženy samoživitelky z Klubu svobodných matek. Výsledkem bylo předání deseti kompletních sestav počítačů Diecézní charitě Litoměřice, která počítače předala potřebným dětem spolu s taškami plnými ovoce pro posílení imunity," říká Daniel Podola.

V rámci pomoci, která bude podle našich možností pokračovat i v budoucnu, jsme dosud předali 26 počítačů a 3 notebooky.

počítače

"Protože v této době nemůžeme poskytovat dětem zázemí pro sportovní a volnočasové aktivity, snažíme se pomoci alespoň touto formou. Věříme, že touto pomocí dáváme obsah a smysl třem bodům sokolského patera - OBČANSTVÍ, KOMUNITA a LASKAVOST," uzavírá jednatel Sokola Babice nad Svitavou.