Česká obec sokolská

Sokolského běhu republiky v Poděbradech
Se zúčastnilo 250 závodníků

04. 11. 2022

Oslavu republiky pohybem si užily tisíce běžců na více než 60 místech v ČR a zahraničí (mimo ČR zorganizovali zahraniční sokolové běh ve městech Washington D.C., San Francisco, Lisabon, Dallas, Ottawa, Cabo Roig, Curychu a Banské Bystrici). Pro naši republiku to byl čtvrtý ročník, pro nás v Poděbradech druhý.

Počasí nám neskutečné přálo, možná jako kdyby se záměrně usmálo na oslavu naší republiky. Díky tomu jsme si užili i ranní přípravu závodu i celý průběh. Běželo se ve třech kategoriích.

V pravé poledne pod vedením ambasadora závodu Lukáše Nováka vyběhlo 78 dětí ve věku do 10 let. Jednalo se spíše o sprint, protože závod pro nejměnší měl jen 400m. První mezi chlapci byl Tom Pokorný, mezi děvčaty Dominiká Brázdová. O půl hodiny později běželo 22 dětí ve věku 11-14 let. 800m dlouhou trať už museli lépe naplánovat, někteří to trochu přehnali v rozběhu, ale doběhly všechny děti. První mezi děvčaty  i absolutně Zuzana Veselá a mezi chlapci první Vincent Pop. 

Ve 14:00 startovaly všechny hlavní závody ve všech městech v ČR. U nás se běželo 3,1km a na start dorazilo přes 140 běžců a běžkyň. Trasa jako minulý rok vedla ze sadů Ludvíka Kuby po břehu Labe, pak okolo restaurace Na Kempu a zpět do sadů, tentokrát podél Skupice. Běžci letošního ročníku předvedli velmi silné výkony. Nejrychlejší muž, Jiří Němeček, předvedl čas 10:10 a nejrychlejší žena, Jana Pilařová, doběhla za 11:18. Běh ale nebyl jen o rychlosti, ale také o houževnatosti a odhodlání. To předvedli ženy z Věrné gardy Sokola Poděbrady, které závod sice „ušly“, ale zdolali jej bez ohledu na věk. Nejstarší z nich je 88let. 

Závodu v Poděbradech se zúčastnili nejen poděbradští, ale také hosté z jiných měst, nebo z ostatních sokolských jednot Tyršovy župy, kam naše jednota náleží. Závodu se také zúčastnil starosta města Poděbrady Jaroslav Červinka. Polovinu závodu doprovodil ženy z věrné gardy, se kterými v minulosti nacvičoval na slet. Druhou polovinu závodu předvedl, že stále umí běhat. 

Děkujeme všem účastníkům, divákům, sponzorům a všem dobrovolným pomocníkům, bez kterých by se závod nepovedl tak, jak se povedl.  A děkujeme městu Podběrady za finanční podporu nejen tohoto závodu. Vážíme si toho a příští rok NAZDAR!

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace