Česká obec sokolská

V Jihlavě se zapojili do Sokolské kapky krve
Při hromadném odběru jich bylo 6

02. 03. 2023

Sokolové v Jihlavě hromadně darovali krev v transfuzní stanici tamní nemocnice. Celkově jich bylo 6, z toho 3 prvodárci. Další hromadný odběr bude v Jihlavě 20. 6.

Vedení T. J Sokol Jihlava se rozhodlo připojit se k projektu Sokolská kapka krve hromadným odběrem. Termín stanovili na 28. 2., kdy byla jejich jednota založena (1892).

„Přihlásilo se celkem 11 zájemců - z toho 10 současných členů Sokola Jihlava + jeden bývalý člen. Potěšilo nás, že jsme pro hromadný odběr získali celkem 6 prvodárců - tedy nadpoloviční většinu. Následně nám počty dárců zredukovalo období chřipek a jiných onemocnění, a tak se nás sešlo celkem 6. statisticky vzato - tři muži, tři ženy, tři pravidelní dárci, tři prvodárci, 5 současných členů Sokola Jihlava, 1 člen bývalý," popisuje organizátorka hromadného odběr sestra Jana Němcová.
„Na transfuzní stanici jsme byli  velice mile přivítáni a strávili jsme zde příjemné a smysluplné dopoledne. Krev nás nakonec darovalo pět a šestý byl natolik statečný, že se nevzdal a půjde s námi příště...a my už dnes víme, kdy bude příště. Zjistili jsme totiž, že takto strávený společný čas je prima a rovnou si domluvili další termín na 20. 6. 2023. Rádi mezi sebe přijmeme další zájemce o účast na hromadném odběru krve," dodává sestra Němcová.

Fotky

Generální partneři