Česká obec sokolská

1 061 jednot pohybová gramotnost založeno 1862

S Sport
Vztah k pohybu

Sokol přináší sport pro každého bez rozdílu věku a příjmu. Rozvíjí tělesnou zdatnost svých členů i ostatních. Pohyb považuje za součást zdravého životního stylu. Lidem pomáhá nacházet v pohybu radost.

O Občanství
Vztah k zemi

Sokol je vlastenecký v nejlepším smyslu slova. Své členy vede k lásce k rodné zemi a k úctě k duchovnímu dědictví našeho národa. Sokolové jsou hrdými, angažovanými občany své země, České republiky.

K Komunita
Vztah k obci

Sokol je místem setkávání a společné činnosti. Sokolové jsou aktivní silou ve své obci, hybatelem sportovních a kulturních aktivit. Sokolové jsou hrdí na svou vlastní tradici, kterou drží v úctě.

O Osobnost
Vztah k sobě

Sokol usiluje o celkový rozvoj osobnosti člověka. Vede své členy k čestnému a spravedlivému jednání, k aktivitě, samostatnosti a ke schopnosti pomáhat. Sokolským ideálem je člověk silný tělem i duchem.

L Laskavost
Vztah k sobě

Sokol je otevřený všem, kdo věří v sokolské hodnoty. Vede své členy ke skromnosti, k respektu k druhým, k pomoci slabším a ke vzájemné snášenlivosti. Buduje sounáležitost mezi generacemi.

L
Jednoty a župy

Noc sokoloven

všichni do sokola

Celorepublikový den s historií a architekturou Sokola si dává za cíl seznámit veřejnost s tím, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí.

Sokolové během Noci sokoloven veřejnosti představují nejen historii svých jednot a budovy samotné, ale i to, co se v sokolských jednotách děje a jak se mohou zájemci případně zapojit.

KOMUNITA, SPORT, OBČANSTVÍ

#cvičímsesokolem

Cvičte pořád, cvičte správně, cvičte se Sokolem

Cvičte pořád, cvičte správně, cvičte se Sokolem. Vše potřebné najdete ve videoseriálu České obce sokolské #cvičímsesokolem. Instruktážní cvičební videa pro všechny věkové kategorie připravují sokolští metodici ve spolupráci se známým sportovním youtuberem Tomášem Touhou a k vidění jsou na youtubovém kanále České obce sokolské a jejích sociálních sítích.

SPORT KOMUNITA

Sokolská kapka krve

Daruj to nejcennější - život

Laskavost je naší hodnotou, proto podporujeme naše bratry a sestry, kteří pravidelně darují krev v rámci akce Sokolská kapka krve. Každý rok se počty dárců zvyšují, a to nám dělá radost.

Chceme tak rozšířit povědomí o nutnosti dárcovství krve nejen mezi sokolskou veřejností. Mysleme na to, že darovaná krev může zachránit lidský život. Dejme ostatním pocítit, že sokolové nejen cvičí, ale i pomáhají.

LASKAVOST

Sokol roku

Ocenění sokolských osobností

Oceňujeme nejlepších osobnosti z našich řad. Stávají se jimi sportovci, kteří Sokol i Českou republiku reprezentují na světových akcích, stejně jako cvičitelé, kteří svým nadšením budují lásku k pohybu u generací našich členů.

Oceněné osobnosti či oddíly jsou vybírány napříč celým hnutím a všemi obory sokolské činnosti. Na slavnostním pódiu tak vedle sebe stojí čeští reprezentanti, lidé, kteří svůj volný čas obětavě věnují mládeži ať už jako cvičitelé nebo vedoucí sokolských kulturních souborů, nebo ti sokolové, kteří v minulém roce významně přispěli k rozvoji své komunity a občanského života.

KOMUNITA, SPORT, OSOBNOST

Noc sokoloven

6. ročník celostátní akce představující nejen poklady, které se v českých sokolovnách skrývají, ale také činnost a osobnosti místních jednot.

Přebor ČOS ve ve sportovní gymnastice

PŘEBOR ČOS VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE ŽÁKOVSKÝCH MUŽSKÝCH SLOŽEK

Památný den sokolstva

Připomínka památky tisícovek sokolských obětí boje za svobodu a demokracii

Eshop
Aktuality

Nejvyšší soud České republiky dal za pravdu České obci sokolské ve sporu s jednou z tělocvičných jednot, která se rozhodla vystoupit z České obce sokolské v rozporu s jejími stanovami. Ve svém rozhodnutí z počátku tohoto měsíce soud přijal dlouhodobou argumentaci vedení ČOS, že tělocvičná jednota, jakožto pobočný spolek nemůže z ČOS vystoupit jiným způsobem, než způsobem upraveným Stanovami ČOS, tedy s jejím souhlasem a za jí stanovených podmínek.

Organizace ISCA se rozhodla, že i přes omezení, která se dotýkají jejích členských organizací, zůstane u formátu MOVE Weeku, jak tomu bylo v minulých letech. Akce potrvá opět 7 dní, pouze formy, jak se do ní zapojit, se více orientují na digitální možnosti. Vzhledem k tomu, že většinu přihlášek T. J. a žup do letošního ročníku jsme obdrželi ještě před vyhlášením nouzového stavu a od té doby se řada věcí změnila, potřebujeme od vás zpětnou vazbu, zda budete akce byť v omezené nebo jiné formě realizovat.

Spolupráce Sokola s prestižní americkou značkou přinesla zbrusu novou kolekci funkčního sportovního oblečení. Je určená pro všechny – jak pro sportovce, tak pro lidi s aktivním přístupem k životu. Sokolové tak mohou nosit stejnou značku, jakou oblékají nejúspěšnější sportovci světa. U nás si ji oblíbila třeba rychlobruslařka Martina Sáblíková, trojnásobná olympijská vítězka a mnohonásobná mistryně světa.

VÍCE AKTUALIT

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH