Česká obec sokolská

Vedení České obce sokolské po poradě s župními organizátory jednohlasně rozhodlo o přesunu největší letošní sokolské akce SokolGym 2021 na rok 2022.

„Současná protiepidemická opatření neumožňují společnou přípravu cvičenců na jednotlivá vystoupení ani nezaručují možnost konání tak rozsáhlé akce v připravovaných termínech - květen až červen. Veškeré vynaložené úsilí včetně finančního zajištění přesuneme na příští rok. Nyní se můžeme věnovat přípravě cvičitelů k nácviku hromadných skladeb aspoň formou on line nácviků,“ uvádějí náčelnice České obce sokolské Anna Jurčíčková a náčelník Petr Svoboda.

„Přesto, že jsme doufali, že se SokolGym 2021 uskuteční, s postupem času bylo čím dál jasnější, že toto naše přání nebude vyslyšeno. Přesto je nutno říct, že Sokol neustává ve své činnosti a jeho členové se snaží naplňovat hlavní poslání spolku, které je: „Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě“, řekla k rozhodnutí starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Více informací je v tiskové zprávě uveřejněné na webu Sokol.eu/press

Informace o tom, co se chystá v projektu SokolGym 2022 si lze přečíst na stránce věnované projektu v roce 2022.

O projektu SOKOLGYM

SOKOLGYM je mezisletový projekt České obce sokolské, který je od roku 1996 realizován ve spolupráci s pověřenými sokolskými župami. Od počátku je cílem projektu přinášet do českého sportovního prostředí zkušenosti a novinky inspirované zahraničními festivaly, které propojují sport pro všechny, výkonnostní sport a kulturu. Pro ČOS projekt přináší možnost společného oživení činnosti, jak navenek, tak dovnitř organizace.

První ročník projektu se uskutečnil pod názvem 1. Sokolská gymnaestráda, od druhého ročníku, který se uskutečnil v roce 2001, je užíván název SOKOLGYM. Připravovaný pátý ročník projektu bude realizován v roce, kdy si Česká obec sokolská připomene 150. výročí od zveřejnění dokumentu Náš úkol, směr a cíl, který jasně definoval směřování sokolského hnutí až do současné doby.

Naším cílem je ukázat současný Sokol jako otevřenou organizaci, která je schopna uplatňovat a rozvíjet myšlenky svých zakladatelů v současné společnosti.

Aktuality projektu
Více aktualit