Česká obec sokolská

Sokolgym 2021 logo  ODLOŽEN NA ROK 2022

Sokol vzhledem k současné situaci odkládá největší letošní projekt SokolGym 2021 na rok 2022

Vedení České obce sokolské po poradě s župními organizátory jednohlasně rozhodlo o přesunu největší letošní sokolské akce SokolGym 2021 na rok 2022.

„Současná protiepidemická opatření neumožňují společnou přípravu cvičenců na jednotlivá vystoupení ani nezaručují možnost konání tak rozsáhlé akce v připravovaných termínech - květen až červen. Veškeré vynaložené úsilí včetně finančního zajištění přesuneme na příští rok. Nyní se můžeme věnovat přípravě cvičitelů k nácviku hromadných skladeb aspoň formou on line nácviků,“ uvádějí náčelnice České obce sokolské Anna Jurčíčková a náčelník Petr Svoboda.

Nutno podotknout, že rozhodnutí ČOS z 1. 3. 2021 nemá žádnou souvislost s rozhodnutím Vlády ČR o omezení pohybu osob a služeb ze dne 26. 2. 2021. Datum jednání bylo stanoveno před měsícem s ohledem na nutnost komunikace pokračování/zastavení příprav směrem ke všem členům Sokola i partnerům České obce sokolské nejen na republikové, ale i regionální úrovni.

„Přesto, že jsme doufali, že se SokolGym 2021 uskuteční, s postupem času bylo čím dál jasnější, že toto naše přání nebude vyslyšeno. Přesto je nutno říct, že Sokol neustává ve své činnosti a jeho členové se snaží naplňovat hlavní poslání spolku, které je: „Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě“, řekla k rozhodnutí starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Sokolské sportovní aktivity se nuceně přesunuly do online prostoru - především na kanál youtube, kde jsou desítky videí s tipy, jak cvičit doma. A to nejen pro dospělé, ale i návody na cvičení pro rodiny s dětmi (projekt „Se Sokolem do života“), případně pro středoškoláky. Speciálně pro ty, kdo sedí dlouho u online výuky či porad, vznikla série videí “Distanční výuka“ ve spolupráci s Českou středoškolskou unií.

O projektu SOKOLGYM

SOKOLGYM je mezisletový projekt České obce sokolské, který je od roku 1996 realizován ve spolupráci s pověřenými sokolskými župami. Od počátku je cílem projektu přinášet do českého sportovního prostředí zkušenosti a novinky inspirované zahraničními festivaly, které propojují sport pro všechny, výkonnostní sport a kulturu. Pro ČOS projekt přináší možnost společného oživení činnosti, jak navenek, tak dovnitř organizace.

První ročník projektu se uskutečnil pod názvem 1. Sokolská gymnaestráda, od druhého ročníku, který se uskutečnil v roce 2001, je užíván název SOKOLGYM. Připravovaný pátý ročník projektu bude realizován v roce, kdy si Česká obec sokolská připomene 150. výročí od zveřejnění dokumentu Náš úkol, směr a cíl, který jasně definoval směřování sokolského hnutí až do současné doby.

Naším cílem je ukázat současný Sokol jako otevřenou organizaci, která je schopna uplatňovat a rozvíjet myšlenky svých zakladatelů v současné společnosti.

Aktuality projektu
Více aktualit
Kalendář Akcí

Sokolíku, nezlob se!