Česká obec sokolská

Do akcí pořádaných v rámci projektu SokolGym 2022 se může zapojit i veřejnost. Například pořadatelé v Pardubicích budou rádi, když se zúčastníte sportovních turnajů i dalšího připraveného programu, zejména sobotní podvečerní galashow, která se uskuteční od 18:00 v hokejové enteria aréně v centru Pardubic.
Zapojit se také můžete do sportovních turnajů a poměřit tak síly se sokolskými oddíly. Všechny turnaje se odehrají v sobotu 18. června v areálu T. J. Sokol Pardubice I, na adrese Jiráskova 29.

Program projektu Sokolské Pardubice je k nahlédnutí zde
QR kód program Pardubice

Sokolské Pardubice_šířka_obálka_fb cover

Informace k jednotlivým turnajům v Pardubicích:

VOLEJBAL (venkovní antukové kurty)

Barevný minivolejbal, varianty
oranžový: 2 hráči, 1. 7. 2012 a mladší, 2.–4. třída
modrý: 3 hráči, 1. 7. 2009 a mladší, 5.–7. třída

Pravidla barevného minivolejbalu • Minivolejbal v barvách

BEACHVOLEJBAL (venkovní kurt)

Turnaje dvojic a trojic bez věkového omezení, družstva mohou být i smíšená.

MALÁ KOPANÁ (venkovní hřiště s umělou trávou)

Turnaje pro mládežnická družstva v kategoriích starší přípravka, mladší a starší žáci, družstva mohou být i smíšená a dívky mohou být vždy o jeden rok starší.
Hraje vždy 5 + 1 hráčů, počet hráčů v družstvu není omezen.

FLORBAL (přetlaková sportovní hala v areálu T. J.)

Turnaje jsou otevřené pro všechny věkové kategorie dle pravidel ČF (přípravka, elévové, mladší a starší žáci, dorostenci, junioři, muži). Družstva mohou být i smíšená a dívky mohou být vždy o jeden rok starší.
Hraje se současně na 3 hřištích o velikosti 20 x 10 m podle pravidel florbalu, hrají 3 + 1 hráči a počet hráčů v družstvu není omezen.

Přihlášky k jednotlivým turnajům jsou zde

SOKOLSKÝ ODZNAK ZDATNOSTI

V enteria aréně i před ní budou připravena stanoviště, kde se budete moci poměřit s členy Sokola. Máme připravené disciplíny Sokolského odznaku zdatnosti, kde exaktně změřené údaje prozradí, jak jste na tom vy, nebo vaše ratolesti. Chcete vědět, co vás čeká?

Podívejte se na stránku věnovanou Sokolskému odznaku zdatnosti

Nebo shlédněte videa s názornou ukázkou:

SOZ 1. Bumerangový běh

SOZ 2. Skoky přes švihadlo

SOZ 3. Výskok dosažný

SOZ 4. Kotoul vpřed-přemet stranou

SOZ 5. Chůze poslepu

SOZ 6. Pavoučí test (spider test)

SOZ 7. Házení o zeď-slalom s driblinkem

Generální partneři