Česká obec sokolská

Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. 6. 2021.

Podrobný program bude uveřejněn později.

O sokolovně

V roce 1885 byla ustavena " Sokolská župa" Plzeňská a za čtyři roky poté, na výzvu dr. Podlipného z Prahy, se začala prosazovat myšlenka založení Sokola v Blovicích. Iniciátorem byl dr. Metelka a několik dalších příznivců, a tak došlo k tomu, že byl ustaven přípravný výbor, do jehož čela byl zvolen Josef Karlík. Nato 1. června 1889 se sešla ustavující valná hromada za účasti již dříve přihlášených 40 členů. Tím byl dán základ tělovýchovného hnutí v Blovicích.

Důležitým úkolem pro členy Sokola bylo vybudování vlastní tělocvičny. Už v roce 1891 založila blovická jednota usnesením valné hromady fond. Toto se jí splnilo v roce 1921 a za pouhých 13 měsíců od položení základního kamene byla 6. srpna 1922 slavnostně otevřena nová sokolovna. Rok 1923 přinesl další novinku - v sokolovně se zahajuje činnost kina.

Sokol Blovice

Seznam oddílů

Sport Senioři Seniorky Muži Ženy Dorci Dorky Žáci Žákyně Předškoláci Předškolačky
Fotbal ANO NE ANO NE ANO ANO ANO ANO NE NE