Česká obec sokolská
09. 04. 2022

Mamut Cup 2022

V sobotu 09. 04. 2022 se v přerovské sokolovně po dvouleté covidové pauze opět konala soutěž v rope skippingu (závodním skákání přes švihadlo). Soutěž pořádal místní rope skippingový oddíl T.J. Sokol Přerov – Mamut Skippers a zúčastnilo se jí celkem 6 týmů z České republiky a Slovenska.

Z původně přihlášených víc jak 100 závodníků se jich nakonec utkalo 76. To ale nic neubralo na výborných výkonech a podařených sestavách, padlo dokonce 5 českých národních rekordů, z toho 2 rekordy překonali členové oddílu Mamut Skippers. Klára Švorčíková je nově držitelkou rekordu 407 přeskoků v disciplíně single rope speed endurance v kategorii žen 12-15 let a Adam Rohan je nově držitelem rekordu v disciplíně single rope triple unders v kategorii mužů 12-15 let s výsledkem 44 trojšvihů.

Holky i kluci se utkali v několika rychlostních disciplínách a také v tzv. freestylu, tedy volné sestavě složené z mnohdy velmi složitých i akrobaticky náročných prvků na hudbu. Nutno podotknout, že právě ve freestylu je domácí tým mezi ostatními na špičce.

Soutěž byla organizačně velmi dobře připravená, a to díky pečlivé přípravě vedoucí oddílu Petře Holcové, dále trenéru Petru Doudovi, který se ujal moderování a i díky všem ostatním členům vedení oddílu a také bývalým skokankám, které pomáhaly jako rozhodčí a zapisovatelé. V průběhu celé soutěže vládla pohodová přátelská atmosféra, děvčata i kluci fandili nejen svým kolegům z týmu, ale i ostatním, a dobré výkony dokázali ocenit pískotem a bouřlivým aplausem. Ten byl podpořen i diváky.

Už po dopoledních rychlostních disciplínách bylo jasné, že domácí oddíl bez medaile neodejde.

Markéta Skřečková získala 2. místo a Kristýna Buchtová 3. místo v kategorii single rope speed 30 s v kategorii 16+.  Dařilo se také Klárce Švorčíkové, ta si vyskákala zlato v kategorii 12-15 let.

Medaile si odvezly také domácí Julie Žídková a Julie Vavříková v kategorii začátečníků 12-15 let a  Elen Krejčiříková ve výkonnostní kategorii B.

Ve věkové kategorii do 11 let byla úspěšná Anna Kalabusová (2. místo v kategorii pokročilí). Elen Žídková (1. místo) a Alžběta Calábková (3. místo) bodovaly v kategorii začátečníků.

Za zmínku stojí také velice náročná rychlostní disciplína single rope (přeskok střídnonož) 3 minuty, kde se domácí Kláře Švorčíkové podařilo zaskákat nový český národní rekord, a to 407 přeskoků, a získala tak zlatou medaili. Jen o 10 přeskoků méně měl druhý Adam Rohan, jediný kluk v domácím týmu Mamut Skippers.

Ve freestylových disciplínách v kategorii 16+ suverénně zvítězila domácí zkušená skokanka Kristýna Buchtová, bronzovou medaili si odnesla také domácí Markéta Skřečková. V kategorii 12-15 let se dařilo Emě Kalabusové (2. místo) a Pavlíně Rybáříkové (3. místo). Anna Kalabusová si odnesla zlatou medaili v kategorii do 11 let.

Celkově se domácímu oddílu Mamut Skippers podařilo získat 29 medailí (11x zlato, 10x stříbro a 8x bronz).

Je na místě zmínit, že 5 skokankám z týmu T. J. Sokol Přerov - Mamut Skippers se podařilo kvalifikovat na Mistrovství Evropy, které se bude konat v červenci letošního roku v Bratislavě. Všem děvčatům přejeme, ať se jim daří, ale hlavně ať si účast na ME užijí.

Mapa
Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace