03. 12. 2022

Mikulášský běh

XXXIV. ročník Mikulášského běhu „KOUNICKOU SÁŇKOVAČKOU„ pořádaný TJ Sokol Kounice spolu se ZŠ Kounice je za námi. Proběhl úspěšně jako ty předcházející.

Počasí oproti loňskému roku zvolilo jinou taktiku. Sněhová čepice nepřišla během závodu, jako v roce 2021, ale byla už ráno připravená. Sníh se pomalu rozpouštěl a měnil vzorně připravenou trať závodu pořadateli z 9. třídy ZŠ, v blátivou klouzačku. Závodníci museli přestat myslet na rekordy a soustředit se na udržení rovnováhy. Některým se to i podařilo!!!

Nejmenší závodníci se po doběhu rychle přemístili do sokolovny, aby zde vyčkali na vyhlašování výsledků a také na Mikuláše a jeho družinu.

Pořadatelé z TJ, kteří toto zázemí zajišťovali, byli dobře připraveni. Pro malé sportovce připravili nejen pohoštění, ale i cvičební sál s drobným nářadím a náčiním /lavičky, žíněnky, míče/ a tak sportování mohlo pokračovat. Protáhlo se na téměř 2 hodiny. Po „covidové“ odmlce sokolovna opět sloužila svému účelu, což je pro pořadatele největší odměnou.

Po doběhu všech kategorií a přemístění závodníků do sokolovny, jsme potleskem přivolali Mikuláše a spol. Děti dostaly sladkou odměnu, nikdo nebyl odnesen do „Pekla“ a vyhlášení výsledků mohlo začít.

Účastnické medaile, vyrobené v keramickém kroužku ZŠ, obdrželi všichni. První tři závodníci v každé kategorii k tomu medaili určující jejich pořadí v cíli a krásný diplom.

Po té následovalo poděkování pořadatelům z IX. třídy a předána malá pozornost ve formě perníkového zvonečku – symbolu blížících se VÁNOC.

Nálada byla přátelská – v sokolovně se sešly tři generace – závodník s rodiči a případně prarodiči a to je také v této uspěchané době velké plus. Mohou se setkat starousedlíci

s novými obyvateli obce, které spojuje stejná záliba a tou je SPORT. Takže se těšíme zase u sportu nashledanou.

Děkujeme všem pořadatelům i těm neviditelným, kteří připravují materiál potřebný ke konání tohoto závodu, nebo budou likvidovat následky!!!

Ještě Vás musím informovat, že poprvé za dobu 34 let došlo ke změně na jednom z nejvyšších postů Mikulášského běhu a to - „hlavního rozhodčího“.

Došlo k předání funkcí mezi pány – Jaroslavem Urbanem a Ladislavem Jedličkou.

Oběma děkujeme za jejich čas, který této činnosti věnovali a věnují, přejeme jim hodně zdraví a úspěchů ve sportu a celém jejich životě. Zachovejte nám svou přízeň.

Účast 96 závodníků z Hořan, Prahy, Bříství, Kounic, Vykáně, Hradištka, AC Českého Brodu, AK Kounice, ZŠ Kounice, SKP Nymburk, A Milovice, AH Počernice, ASB.

Zase se potvrdilo, že vzorná spolupráce mezi  sokolskou a školskou tělovýchovou přináší dobré výsledky. Děkujeme všem za účast, pořadatelům za odvedenou práci a těšíme se na opakování v roce 2023.

Za všechny pořadatele ze ZŠ Kounice a TJ Sokol Kounice:

Věra Novotná, jednatelka TJ