Ministr zdravotnictví: „Amatérští sportovci nemohou využívat vnitřní sportoviště ani v rámci spolkové činnosti.
V tělocvičnách jen profíci, nebo sportovci pod svazy

09. 04. 2021

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger na své první pravidelné tiskové konferenci k situaci okolo covidu mluvil i o pravidlech pro sportování. Smutná zpráva je, že pro spolkovou činnost, která se týká většiny členů Sokola, budou otevřená jen venkovní sportoviště bez možnosti využití sprch či toalet. Přečtěte si co, ministr přesně řekl.

„Po skončení nouzového stavu - tedy od 12. dubna na základě mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví platí následující pravidla. Venku mohou sportovat skupiny až 20 lidí bez využití vnitřích prostor sportovišť. Tzn., že nemohou jít do šatny, nemohou se osprchovat. Prostě 20 lidí může pobíhat po hřišti. Ve vnitřních sportovištích mohou sportovat jen osoby v rámci výkonu zaměstnání. Znamená to, že to jsou profesionální sportovci, kteří jsou za tuto činnost placeni. Může tam být i výkon podnikatelské nebo jiné činnosti, jako je příprava pro sportovní akce konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy a sportovní akce, které nejsou zakázány. Vedle toho jsou povoleny sportovní aktivity ve školách, školských zařízeních, případně vysokých školách. Amatérští sportovci tedy nemohou využívat vnitřní sportoviště ani v rámci spolkové činnosti," řekl ministr zdravotnictví na tiskové konferenci.

Záznam této části TK najdete také na facebookovém profilu ČOS