Při hromadném odběru krve v Tyršově domě
sokolové darovali skoro 30 litrů nejdražší tekutiny

01. 03. 2022

Letos už podruhé slavili sokolové výročí založení spolku hromadným darováním krve v Tyršově domě v Praze. A zájem byl oproti prvnímu ročníku dvojnásobný – darovat krev přišlo na 62 sokolů a jejich příznivců. Celkem darovali 27, 9 litru krve.

„Mám radost, že i letos se podařilo sjednat odběr v našem Tyršově domě a všichni, tedy sestry i bratři, mají možnost zažít v pro nás tak významný den i hromadnou akci, která pomáhá dobré věci. V tělocvičně byla opravdu krásná atmosféra a překvapilo mě, z jaké dálky někteří sokolové přijeli,“ říká Hana Moučková, starostka ČOS.

Jedním z cílů projektu je omlazovat dárcovskou základnu a hledat prvodárce. To se povedlo i tentokrát, protože téměř polovina lidí, kteří na hromadný odběr dorazili, přišla poprvé. „Z toho máme radost, věřím, že se z nich stanou pravidelní dárci,“ říká Miloš Bohoněk, primář Oddělení hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Akce opět proběhla ve spolupráci s Oddělením hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v Praze. I letos si prvodárci odnesli krásný odznak a hlavně dobrý pocit, že udělali užitečnou věc. Sokoly a jejich příznivce přišli podpořit i zástupci Police ČR, kterým tímto moc děkujeme.

Další příležitost k darování krve v Tyršově domě bude opět v říjnu v rámci oslav Památného dne sokolstva.