Česká obec sokolská

Sletovou soutěž házenkářů
ovládli hráči Plzně a Lipska

17. 01. 2024

Prestižní mezinárodní dorostenecký turnaj házenkářů nabídl skvělé boje. První sokolskou sletovou soutěž roku ovládli mladší dorostenci Talentu Plzeň a mezi staršími dorostenci uspělo německé Lipsko. Hráči pořádajícího Sokola Nové Veselí získali v kvalitních zápasech zkušenosti. V mladších dorostencích skončili pátí a mezi staršími dorostenci obsadili poslední čtvrté místo.

"Musím poděkovat každému, kdo se podílel na organizaci mezinárodního turnaje - partnerům i dobrovolníkům, kteří strávili tři dny v hale a zabezpečili plynulý chod turnaje. Myslím si, že velmi kvalitního turnaje," řekl Róbert Barta, hlavní trenér starších dorostenců Nového Veselí.

Turnaj se hrál 12. až 14. ledna 2024 v ZDT Arena a v kategorii mladších dorostenců si po bojích ve skupině vyšlápl Talent Plzeň ve finále na maďarského soupeře a tým NEKA porazil 30:26. Lipsko uspělo v boji o bronz proti maďarskému Balatonfuredi a Nové Veselí v boji o páté místo přehrálo pražskou Duklu.

V kategorii starších dorostenců si se všemi soupeři poradilo německé Lipsko. Z českých soubojů vyšla nejlépe Dukla Praha a brala stříbrné medaile. Bronz slavila Plzeň a domácí výběr skončil poslední.

"Zápasy nám ukázaly, kde máme rezervy. To je pro nás nejpodstatnější, abychom dokázali během zbytku zimní přípravy krok za krokem odstranit naše nedostatky a byli na začátek sezony maximálně připraveni," hodnotil kouč Barta výkony svého týmu Nové Veselí a dodal: "Osobně jsem tedy za turnaj velmi rád. Samozřejmě výsledky nás mrzí, ale v prvé řadě šlo o to, abychom viděli různé složení týmu, jak v útoku, tak obraně."

Výsledky turnaje najdete ZDE.

Sletové soutěže jsou nedílnou součástí XVII. všesokolského sletu. Své výkony předvedou věkové kategorie od mládeže po dospělé a v jedenácti městech se představí téměř 4000 sportovců a celkem 13 sportů. Program najdete ZDE. Následovat bude florbalové klání sokolských celků -  SOKOLI Pardubice přivítají TJ Sokol Královské Vinohrady. Hrát se bude 8. 2. od 10:00 před kamerami České televize a nadšenými školními fanoušky v enteria arena Pardubice.