Sokolové pomáhají rozhýbat Česko
i v rámci akce Aktivní září

25. 09. 2023

Sokol zářil na pražském Žofíně. V rámci akce Aktivní září projektu Aktivní Česko nabídl v sobotu 23. září dětem i dospělým zábavné aktivity. O stánek Sokol - Česká obec sokolská byl u Vltavy podobně jako letos třeba na dětském dnu na Pražský hrad - Kancelář prezidenta republiky či nedávno v Parlamentu velký zájem a všichni se skvěle bavili.

Akce odstartovala již 9. ročník Evropského týdne sportu. Česká obec sokolská se do něj už tradičně zapojuje projektem Sokol spolu v pohybu - #BeActive, letos v jeho rámci pořádá přes 300 akcí a vše se nese v duchu sletové štafety. Akce vyvrcholí v neděli 1. října v Tyršově domě přinesením sletových poselství pro XVII. všesokolský slet ze všech koutů republiky.

Akce na Žofíně se zúčastnilo více než 500 účastníků včetně řady významných osobností upozornilo na význam pravidelného pohybu jako základního pilíře fyzického i duševního zdraví a dlouhodobě udržitelné vysoké kvality života. Všichni, kdo mají zájem, můžou nastartovat svůj lepší životní styl až do 30. září, do kdy vybraná sportoviště připravila pro veřejnost pohybové aktivity a další program zdarma!

Účastníci napříč všemi věkovými kategoriemi si zde mohli vyzkoušet řadu pohybových aktivit a projít základní diagnostikou své kondice pod dohledem odborníků ze Státního zdravotního ústavu. Konaly se společné jízdy na cyklistických trenažérech Technogym, které si vyzloušeli poslanci Parlamentu ČR Michaela Šebelová a Tom Philipp, starostka Městské části Praha 1 Terezie Radoměřská, zpěvačka Olga Lounová, fitness trenéři Jakub a Eva Krausovi nebo olympijský vítěz David Svoboda.

Martina Hynková Vrbová, moderátorka pořadu České televize Sama doma, oprášila své basketbalové umění a házením na koš s přítomnými dětmi oslavila sto let českého basketbalu. Společnost Multisport darovala účastníkům akce zdarma měsíční vstupy do vybraných sportovišť. Proběhlo celorepublikové finále ve hře Mölkky, kterou pořádala Rada seniorů České republiky. A zábavné aktivity pro děti připravil Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz

Koordinátorem Evropského týdne sportu v České republice je Český olympijský výbor, na organizaci aktivit pro širokou veřejnost se podílí řada dalších subjektů, vedle České obce sokolská třeba Česká komora fitness a síť sportovišť a pořadatelů po celé České republice. Akce Rozjedeme to na Žofíně se uskutečnila za podpory ministrů zdravotnictví a školství ČR.

Více informací o projektu Aktivní září, kalendář jednotlivých akcí i mapu zapojených sportovišť najdete na Aktivní Česko a na sociálních sítích.