Začíná SokolGym
Štafetu sokolských měst rozběhne Plzeň

13. 05. 2022

Tento víkend se do Plzně slétnou sokolové z celé republiky a promění Plzeň na sokolské město. Zahájí sérii tří víkendů, kdy členové našeho spolku předvedou, co právě nacvičují a připraví si také řadu aktivit pro veřejnost. Zajímavou příležitostí jistě bude možnost ve všech městech splnit Sokolský odznak zdatnosti, který zcela přesně určí, jak na tom kdo je se svou zdatností.

Sokolská Plzeň láká na nadcházející víkend do dvou míst - Chvojkových lomů a haly Lokomotiva. Výhodou pečlivě poskládaného programu je, že program ve venkovním areálu Chvojkových lomů je připraven od dopoledne do podvečera, tak „indoor“ program v hale Lokomotiva je vpodvečer a večer. Zájemci o sokolský program tak mohou pohodlně přejít z jednoho místa na druhé.

Chvojkovy lomy nabídnou od 10 hod dopoledne přehlídku pódiových skladeb, vystoupení folklórních souborů, a plnění disciplín sokolského odznaku zdatnosti. Své stanoviště bude mít připraven i tým BESIP.

Od 18 hod začne v hale Lokomotiva "Komponovaný program" - přehlídka hromadných skladeb do 200 cvičenců.

Více informací o akci, včetně programu, naleznete na stránce akce Sokolská Plzeň, či v kalendáři na Sokol.eu (https://sokol.eu/akce/sokolgym-plzen).

Informace o chystaném programu do dalších sokolských měst jsou na stránce největšího mezisletového projektu Sokolgym nebo na stránkách jednotlivých měst. Sokolské Brno se uskuteční 10. - 12. června (detail v kalendáři akcí zde) , následují Sokolské Pardubice 17. - 19. června (v akcích zde)

Sokolský odznak zdatnosti umožní exaktně porovnat kondičku s ostatními

O víkendu máte unikátní příležitost exaktně poměřit svou kondičku. V Chvojkových lomech budou připravena stanoviště, kde se budete moci poměřit s výsledky členů Sokola. Máme připravené disciplíny Sokolského odznaku zdatnosti, kde exaktně změřené údaje prozradí, jak jste na tom vy, nebo vaše ratolesti. Chcete vědět, co vás čeká? Podívejte se na stránku věnovanou Sokolskému odznaku zdatnosti

Nebo shlédněte videa s názornou ukázkou:

SOZ 1. Bumerangový běh

SOZ 2. Skoky přes švihadlo

SOZ 3. Výskok dosažný

SOZ 4. Kotoul vpřed-přemet stranou

SOZ 5. Chůze poslepu

SOZ 6. Pavoučí test (spider test)

SOZ 7. Házení o zeď-slalom s driblinkem