Česká obec sokolská

Aktuality

Zdeněk Růžička je jednou ze sokolských legend. Do sokolovny ho přivedli rodiče, když mu byly čtyři roky. Kluk s talentem a velkou pílí se brzo stal jedním z nejlepších československých gymnastů v poválečné době. Doma má dvě bronzové olympijské medaile, vybojoval je v Londýně v roce 1948. Na olympiádu odjel ještě dvakrát, ale to mu už přípravu komplikovalo uzavření Sokola. Ani tehdy se ale gymnastiky nevzdal a trénoval třeba v otcově cihelně.

V září začne už pátý ročník oblíbeného projektu Se Sokolem do života. Máme velkou radost, že se do něj letos přihlásilo ještě víc dětí než loni – k dnešnímu dni je to přesně 81 063 předškoláků. Se Sokolíkem Pepíkem tak budou cvičit v téměř 1 500 subjektech po celém Česku.

Když rozkliknete facebookový profil jihlavské primátorky Karolíny Koubové, narazíte na tento post: „Jihlavská jednota je inspirativní, učící se organizace, plná elánu a skvělých lidí. Jsem pyšná na to, že mohu být její součástí.“ Primátorka oblečená do sokolského trička je pro jednotu jistě velkou výhodou, v Sokolu Jihlava si ale podporu, nejen města, rozhodně zaslouží.

Více aktualit
Kalendář Akcí

Otevřený přebor ČOS v šermu fleretem

Kde: Bystřice nad Pernštejnem