Senioři se v únoru snaží zdolat La Manche, část uplavou i v Tyršově domě

Pojďte si zkusit, jak se plave přes La Manche! V pátek 28. února od 11:00 se o to v bazénu v Tyršově domě pokusí seniorská štafeta v rámci akce „Přeplavme svůj La Manche“, kterou už pošesté pořádá projekt SenSen (Senzační senioři) s podporou České obce sokolské. A příchozí jim mohou pomoci!

Sokolové ve Mšeném-lázních otevírají zrekonstruovanou sokolovnu

Jedna z nejvýznamnějších sokolských investičních akcí v Ústeckém kraji, rekonstrukce sokolovny v Mšeném-lázních, je úspěšně u konce. Místní sokolové spolu s čestnými hosty slavnostně zahájí její provoz tuto neděli 1.března 2020. Rozsáhlá přestavba budovy za více než 10 milionů korun znamená velký impuls v 108leté historii mšenského Sokola.

Akademie v Tišnově oslavila 30. výročí obnovení Sokola a 90 let provozu nové sokolovny

Sokolská jednota v Tišnově se k oslavě 30. výročí obnovení Sokola v Československu připojila uspořádáním sokolské akademie v neděli 9.2.2020. Zároveň jsme oslavili 90 let od otevření sokolovny po požáru v r. 1929. A také 110. výročí od uskutečnění sokolského krajského sletu v Tišnově.

Slavíme již 158 let od založení Sokola, víte ale kdy se potkal Tyrš s Fügnerem?

Přesné založení Sokola se datuje ke dni 16. února 1862, kdy se v Panské ulici v Praze sešlo několik příznivců Tyršovy myšlenky založit Tělocvičnou jednotou pražskou, jež brzy poté přijala název Sokol. Prvním starostou se stal Jindřich Fügner a prvním náčelníkem právě Miroslav Tyrš, tvůrce ideové náplně. Jak se tito dva muži vlastně potkali, když pocházejí z různých sociálních podmínek a dělí je od sebe 10 let?

Národní sportovní agentura odstartovala v Tyršově domě

Za účasti předsedy vlády Andreje Babiše se v Aule Michnova paláce v Tyršově domě konala úvodní tisková konference Národní sportovní agentury, nové ústřední instituce českého sportu. Vedení agentury zde představilo svou činnost, plány na financování českého sportu, a také složení svého poradního orgánu, Národní rady pro sport. V ní zasedne i starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Se Sokolem do života: CESTA KOLEM SVĚTA V LOMNICI NAD POPELKOU

Je pátek 24. ledna 2020, sedm hodin ráno a v lomnické sokolovně už je pěkně živo a rušno. Téměř dvě desítky cvičitelů a přátel lomnického Sokola se začínají připravovat na CESTU KOLEM SVĚTA - hravý workshop plný pohybu pro mateřské školy, který je realizován v rámci projektu České obce sokolské “SE SOKOLEM DO ŽIVOTA aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky”.

Sokol Milovice je Neziskovkou roku 2019

Tělocvičná jednota Sokol Milovice získala titul Neziskovka roku za rok 2019. Prestižní ocenění, které uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), bylo milovické jednotě uděleno v kategorii Malých neziskovek. Soutěž Neziskovka roku se letos konala již po sedmé.

Odešla sestra Libuše Dutnarová, někdejší náčelnice Sokola Pankrác a neúnavná organizátorka sokolského života

V sobotu 11.ledna 2020 zemřela Libuše Dutnarová, někdejší náčelnice Sokola Pankrác a určitě jedna ze služebně nejstarších členek Sokola. Vstoupila do něj už v roce 1929! Ještě na prahu své devadesátky, v roce 2013, založila tradici Sokolského putovního praporu pro účastníky sokolského setkání v rakouském Oetzu. Poslední rozloučení se bude konat ve Strašnicích v pátek 17.1. 2020 v 11:00. Infomaci sdělil České obci sokolské vnuk sestry Dutnarové Petr Švec.

Před 30 lety byl obnoven Sokol

"VŠEM SOKOLŮM! Již jsme informovali o tom, že znovu vzniká Čs. obec sokolská. Neuvedli jsme ovšem, kam se mohou zájemci obrátit. Tuto chybu chceme napravit. Sokolové se mohou hlásit na adresách…" Těmito slovy vybízel sokoly inzerát publikovaný 2. prosince 1989 v deníku Svobodné slovo.

PŘEBORY ČOS 2020 VE VOLEJBALE MUŽŮ A ŽEN LIGOVÝCH DRUŽSTEV OPĚT ÚSPĚŠNÉ.

První víkend v novém roce 4.-5.ledna se opět uskutečnily Přebory ČOS mužů a žen. Do choceňských hal (ZŠ Sv. Čecha a VK Choceň) se sjelo osm nejlepších sokolských ženských týmů a osm týmů v kategorii mužů v čele s dlouhodobě nejlepším týmem v soutěžích ČVS z Dobřichovic a lídrem I. ligy Bučovicemi. Poprvé se podařilo dohodnout účast nejznámějšího rakouského SOKOLA z Vídně, kteří hrají nejvyšší rakouskou soutěž „bundesligu“. A je to skvělé navázání kontaktů nejenom sportovních, ale i společenských.

Všechny aktuality

<<  Leden 2020  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více