16. 09. - 18.09. 2022

Tyršův Děčín září 2022

V polovině září se v Děčíně uskuteční tradiční akce Tyršův Děčín. V letošním roce si připomeneme 190 let od narození děčínského rodáka a spoluzakladatele spolku Sokol Miroslava Tyrše. Navíc je to letos 160 let od založení spolku Sokol, takže důvody k oslavám budou dvojnásobné.

Hlavní oslavy budou probíhat v termínu 16. až 18. září. Těšit se můžete na plavbu parníkem po Labi pro 4 členné skupiny žactva z každé sokolské župy. Podzimní víkend vám zpříjemní pódiová vystoupení vybraných skupin ze SokolGymu v Plzni. Navštívit budete moct výstavu v prostorách zámku mapující činnost Miroslava Tyrše a ukazující současnost jeho následovníků.

Na programu je také tradiční pietní akt u Tyršovy sochy a průvod na Zámek Děčín. Tam připravujeme odhalení pamětní lavičky ke 190 letům od narození bratra zakladatele. Ta vznikne v rámci tradiční přehlídky mistrů řezbářů s názvem Děčínské Dřevosochání, které koná 14. - 15. května.

Pro sportovně založené připravuje T. J. Sokol Děčín volejbalový turnaj pro neregistrované hráče.