08. 10. 2024

Večer sokolských světel T. J. Sokol Zlín

Při příležitosti Památného dne sokolstva naše jednota pořádá Večer sokolských světel.
Říšský protektor Reinhard Heydrich za druhé světové války považoval sokoly za nejnebezpečnější domácí organizaci.

,,Akce sokol" měla zdevastovat celé sokolské hnutí, když bylo přes 1500 činovníků zatčeno gestapem, mučeno, vězněno a odvlečeno do koncentračních táborů. Po devadesát procent z nich to byl rozsudek smrti. Konce války už se nedožili.

To pro ně půjdeme s lampionovým průvodem rozsvítit svíčku.

Pro jména jako Ladislav Vácha, František Pecháček, MUDr. Miloslav Soušek.

A spoustu dalších, kteří se za 162 let naší existence nesmazatelně zapsali do historie našeho hnutí.

Budeme rádi, když si ho připomenete spolu s námi.

Sraz bude v úterý, 8. října, v 18:30 na Náměstí Míru, u radnice.

Poté se s průvodem výdáme ke zlínské sokolovně, kde na hřišti rozsvítíme srdíčko ze svíček a za zpěvu písničky Ach synku synku, uctíme památku za ty, kteří padli za svobodu a demokracii.

Kontakt na organizátora

Michaela Maradová