Česká obec sokolská

Česká obec sokolská má nového manažera komunikace
Stal se jím Jiří Reichl

19. 02. 2021

Novým manažerem komunikace a tiskovým mluvčím České obce sokolské se od poloviny února stal Jiří Reichl. Posledních 5 let vedl redakci Ekonomického deníku, který spadá do vydavatelství MediaNetwork. Je dlouholetým členem PR klubu, což je profesní sdružení odborníků v oblasti Public Relations. V mediální branži se pohybuje od roku 1997. Nahrazuje tak Marka Brodského, který odešel na konci roku.

Jako mluvčí má zkušenosti z Ústavu pro studium totalitních režimů (2008-2010), Ministerstva vnitra (2010) a Úřadu práce (2011-13). Podílel se na komunikaci projektu Mise okřídlený lev - prvního sólového obletu světa československým pilotem (2018), zajišťoval mediální podporu izraelské malířce Rotem Manor při její výstavě v Praze, mediálně zastupoval také klienty ze soukromého sektoru. Podílel se na scénáři i produkci dokumentu o československé vojenské pomoci Izraeli s názvem Česká křídla nad Sionem (ČT, 2008).

„Jiřího jsme vybrali především kvůli jeho zkušenostem s řízením komunikace a také na poli tiskového mluvčího, mj. i ve státní správě, se kterou pravidelně komunikujeme a potřebujeme tento most zintenzivnit. Velkou výzvou je přesah našich zpráv i mimo sportovní rubriky například do ekonomiky, státní správy, či kultury. Tam jsou jeho zkušenosti velkým příslibem,“ zdůraznil Marek Tesař, výkonný ředitel ČOS.

Se Sokolem ho pojí dlouholeté členství ve spolku v tělocvičné jednotě Sokol Husovice, nyní v pražských Nuslích. Byl také dlouholetým členem ČABR - České asociace basketbalových rozhodčích. V Nuslích, kde bydlí, je aktivní v komunitní oblasti, pořádal několik sousedských setkání Zažít Nusle jinak, organizoval rozsvěcení vánočního stromu s programem pro děti a podílí se na dalších aktivitách v této lokalitě. „Jsem rád, že mohu svou prací přispět k propagaci činnosti slavného spolku. Budu se snažit ukázat veřejnosti, že Sokol nežije jen ze svých tradic, ale že je moderní živoucí organizací, která má co nabídnout všem generacím. Těším se na komunikaci se členy Sokola a na to, že jim pomohu s propagací jejich činnosti,“ řekl Jiří Reichl.

Jiří Reichl, manažer komunikace

Newsletter

Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace