Cvičitelem roku 2023
je Petr Čížkovský

27. 03. 2024

Petr Čížkovský ze Sokola Praha Staré Město je dlouholetý sokol, který je pravidelným organizátorem celé řady akcí. Ať už se jedná o závody nebo župní srazy, pracuje také pro klub seniorů, pro který pořádá zájezdy a besedy.

Loňským mimořádným počinem Petra Čížkovského ze Sokola Praha Staré Město byla příprava Sletové štafety, která vyvrcholila v říjnu příjezdem sester a bratrů z celé republiky do Tyršova domu, kde předali svá sletová poselství. Kromě jednot naší župy zde byly zastoupeny i ostatní pražské župy a župy středočeského kraje. Vše bylo v režii Petra Čížkovského. Petr byl jediný garant sletové štafety za kraj Praha. Jeho práci nad rámec svých povinností kladně ohodnotil i dlouholetý nestor sletové štafety br. Lauschmann, který se akce zúčastnil. I další část byla zcela v jeho režii – sehnání historická tramvaje a společný přejezd do Tyršova domu. Petr zde odvedl opravdu velký kus práce.

Na druhém místě skončil Luděk Vrba ze Sokola Moravičany a třetí Jakub Sýkora ze Sokola Praha Podolí.