Darujte krev se Sokolem po celém Česku
a přidejte se k oslavě 160 let od vzniku spolku

03. 02. 2022

Blíží se slavné jubileum 160 let Sokola a s ním hromadný odběr krve v Tyršově domě 16. 2. 2022. Srdečně zveme všechny sokoly a příznivce sokolských hodnot, jako je laskavost a občanství, k oslavě tohoto významného dne dobrým skutkem. A jak na to? Darujte krev se Sokolem!

Váš dar ocení pacienti i zdravotníci - a to nejen 16. 2. v Tyršově domě, ale po celý pracovní týden (14. – 18. 2. 2022) v celé České republice. Poznejte i vy radost z darování a vydejte se oslavovat 160 let Sokola laskavými činy.

Informace o dárcovství naleznete ZDE a více o podmínkách darování krve v době covidu se dozvíte ZDE

Těšíme se na vaše fotografie i sdílení zážitků na sociálních sítích.

A kde můžete darovat krev? Podívejte se na seznam transfúzních stanic. Před cestou si nezapomeňte ověřit otvírací dobu stanic.

Budeme rádi, když se k tomuto laskavému činu připojí i Vaše sestry a bratři. Záchrana lidských životů za to stojí! Můžete se inspirovat např. oblíbenými akcemi Sokola Spořilov. Sestra Klára Kunčíková říká, že mají v Sokole skvělou partu a společně proto vyrážejí darovat krev, poté na výlet a „sokolské“ dopoledne zakončují obědem. Odměnou jsou jim krásné chvíle, kdy společně zachraňovali životy a slavili. Pomáhejte pacientům také Vy a připojte se k oslavám. Čeká na Vás radost z darování toho nejcennějšího. A té se jen tak něco nevyrovná!

Ještě stále se můžete připojit i k hromadnému odběru krve v Tyršově domě v Praze 16. 2. 2022 (kontakt pro přihlášení je: aberankova@sokol.eu).

Těšíme se na společnou oslavu laskavými činy!

A jménem všech pacientů Vám děkujeme!