Josef Těšitel odstoupil z pozice
jednatele, člena Předsednictva i Výboru ČOS

12. 04. 2024

Josef Těšitel dnes (12. dubna) rezignoval na post jednatele, člena předsednictva i výboru České obce sokolské (ČOS). O svém odstoupení informoval dnešní mimořádné zasedání Předsednictva ČOS.

"Po zralé úvaze a vzájemné domluvě s Martinem Chlumským jsme dospěli k závěru, že po osmi letech ve funkci jednatele skončím. Myslím, že za tu dobu jsem pro náš spolek odvedl kus práce. Odchod jsem avizoval už loni a věřím, že tento krok napomůže situaci v Sokole zklidnit, což je nyní před sletem naprosto zásadní," uvedl Těšitel, který byl členem Předsednictva ČOS od roku 2001.

"Rád bych bratru Josefu Těšiteli poděkoval za jeho dlouholetou a obětavou práci pro Českou obec sokolskou. Jeho rozhodnutí respektuji," řekl Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, který je pověřen vedením spolku.

Na nadcházejícím Výboru ČOS v sobotu 27. dubna se nový jednatel volit nebude, protože se návrhy na kandidáty podle vnitřních směrnic mohou podávat nejpozději měsíc před Výborem ČOS. Dočasně pověřenou osobou s podpisovým právem jednatele bude do dalšího výboru náčelník ČOS a člen předsednictva Petr Svoboda, o čemž rozhodlo Předsednictvo ČOS.

Těšitel bude do XVII. všesokolského sletu dále zodpovídat za materiální zajištění účastníků sletu (cvičebních úborů, sletového náčiní a nářadí) a zůstane členem sletového týmu.